Nintendo хотіла наділити портативну консоль gameboy color швидкісним інтернет-доступом ще 20 років тому

25

Кишенькова ігрова консоль з кольоровим дисплеєм gameboy color була представлена ще в 1998 році — за кілька років до масового поширення самих ранніх смартфонів. Як з’ясувалося в ході журналістського розслідування, в компанії працювали над аксесуаром, що дозволяв підключати пристрій до інтернету.

Джерело: youtu.be/eg6an-tyxsw

За даними журналіста та історика ігрової індустрії ліама робертсона (liam robertson), спеціальний аксесуар pageboy вже в ті часи міг би дозволити користувачам відправляти електронну пошту, здійснювати пошук по мережі, відправляти фото і навіть працювати з потоковим відео.

Як очікувалося, дивний пристрій повинен був використовувати якусь технологію радіопередачі, що дозволяла власникам gameboy color шукати інформацію, читати міжнародні новини, ігрові журнали і, немислимо для тих часів і цілком зазвичай для нинішніх — дивитися потокове відео в режимі реального часу, а також обмінюватися повідомленнями з іншими користувачами. Іншими словами, робити багато з того, на що здатний сучасний смартфон. Повідомляється, що аналогічна технологія радіопередачі в той час використовувалася «двосторонніми» пейджерами, що дозволяли не тільки отримувати, але і відправляти повідомлення — тому аксесуар отримав відповідну назву.

За словами робертсона, йому вдалося поговорити про пристрій з людьми, які працювали тоді над проектом wizard, в рамках якого створювали pageboy. Розуміючи, що без самої міні-консолі їх розробка не буде реалізована, вони домоглися зустрічі з керівництвом nintendo і отримали схвалення на дослідницькі роботи. За даними робертсона, в компанії залишалися під враженням від можливостей технології з 1999 року протягом трьох років.

Проте в першу чергу оцінювався ринковий потенціал розробки, який на той момент виробляв набагато менш сильне враження. Пристрій використовував мережі, на той момент широко доступні лише в деяких регіонах на кшталт сша, тому в липні 2002 року проект був закритий. Проте багато з ідей реалізовані вже в сучасних рішеннях-pageboy просто випередив свій час.