Nvidia пішла на нові поступки для покупки arm – їх розгляне єврокомісія і клієнти компаній

13

Агентства reuters і bloomberg з посиланням на офіційну інформацію єврокомісії повідомили, що nvidia запропонувала нові умови, які повинні сприяти прискоренню узгодження угоди з купівлі британського розробника процесорних архітектур arm. Сума угоди, нагадаємо, складе $54 млрд, а закрита вона повинна бути до кінця наступного року, хоча спочатку nvidia розраховувала вкластися до березня 2022 року.

Джерело зображення: reuters

До 27 жовтня клієнтам і партнерам обох компаній належить вирішити, чи влаштовують їх запропоновані nvidia поступки. Вони зберігають право вимагати їх розширення, або збільшити терміни узгодження умов ще на чотири місяці. У такому випадку сторони угоди можуть розраховувати на її укладення до вересня наступного року, не раніше. Як nvidia пояснила раніше, японська компанія softbank, що продає активи arm, готова чекати до кінця 2022 року.

Які саме поступки обговорюються на даному етапі, влада євросоюзу розкривати відмовилися, пославшись на конфіденційність інформації. Учасники ринку по-різному оцінювали ефект потенційної угоди на ситуацію в напівпровідниковій галузі. Qualcomm і google висловили стурбованість можливим негативним впливом угоди на умови конкуренції, підтримку nvidia висловили broadcom, mediatek і marvell technology. Засновник arm теж виступав проти угоди, у великобританії у нього знайшлося чимало однодумців. Nvidia спочатку довелося гарантувати не тільки збереження відкритості платформ arm, але і розширення штату компанії в кембриджі. Тут на кошти nvidia також буде побудований спеціалізований суперкомп’ютерний центр.