Огляд alan wake remastered

14

Для власників playstation алан уейк завжди був тим самим зниклим з гри від remedy entertainment. Не купивши консоль отmicrosoft і не пересівши за pc (в 2012 році вийшла версія гри дляwindows), у фанатів sony не було можливості доторкнутися до одномуіз міцних ексклюзивів xbox 360. Але все змінюється-нехай для цього доведеться пройти десяток з гаком років. alan wake remastered стала доступна на консолях нового покоління і на pc, і тепер увсех є можливість відправитися в тихий, загублений в лісахгородок брайт-фоллс, просочений духом “твін пікс” і творчествастівена кінга.

Британська студія d3t, під чуйним керівництвом remedy, проробіланад грою непогану роботу, і тепер пригоди алана органічносмотрятся на “некстгене” – з 60 fps, 4k і підтримкою функційконтроллера dualsense у версії для ps5. Геймплей очікувано осталсянеізменним, і тут до містера уейку можна пред’явити парочкупретензій, але з точки зору сюжету і атмосфери дітище студії семалейка досі здатне зацікавити гравця.

alan wake – історія про письменника, який поїхав з дружиною вотпуск і, якщо пощастить, на пошуки кілька років не подає в життя натхнення. Але, за іронією долі, місцем дляпоїздки обраний брайт-фоллс-містечко, де з настанням ночі темрявастановиться відчутною і підпорядковує своїй волі все, чого торкнеться. Какбудто цього мало, хатина на мальовничому озері, в якій оселилися герої,кудись пропадає… Разом з житлом зникає і дружина алана, за ним самим оголошує полювання агент фбр, і всюди протагоніст находітсторінкі рукописи за своїм авторством, що описують вже відбулися майбутні події. Загалом, з заплутаними історіями з вивіренимградусом психоделіки у сценаристів remedy, схоже, порядок. Те ж стосується і яскравих персонажів. До того ж через роки цікаво відзначити паралелі у alan wake з вийшли пізніше silent hill:downpour і, скажімо, навіть evil within . Зрештою, шукати натхнення у колег по індустрії-звичайна практика.

Гра розбита на глави, що нагадують епізоди серіалу, – з титрами вкінце і вступною заставкою «у попередній серії». Особойатмосфери додають і знаходяться всюди телевізори з телешоу nightsprings (місцевий аналог «сутінкової зони») і радіоприймачі,що дозволяють прослухати програму місцевої радіостанції. Подібні предмети вже давно стали візитною карткою remedy ів тому чи іншому вигляді присутні в більшості ігор студії (включаючи control ).

При світлі дня алан разом з гравцем досліджує поки ще спокійні ситуації брайт-фоллс, спілкується з іншими персонажами і потроху відтворює сюжет – до тих пір поки не настане ніч і властиві їй риси. Тут-то письменнику і доводиться озброїтися вірним ліхтарем, сигнальної ракетницею з фальшфейєрами і арсеналом болеетрадиційного зброї – револьвером, дробовиком і так далі. Тому що одержимі темрявою (вони ж taken) – люди і навіть будівельна техніка з неживими предметами на зразок меблів і холодильників(знову ноги!)- спочатку абсолютно невразливі до пошкоджень, але будь-який потужний джерело світла позбавляє їх захисту.

тікати від представників закону – вважайте, обов’язковий пунктдля героїв ігор від remedy

Згодом можна буде знайти більш потужний ліхтарик, заменітьдвустволку на багатозарядний помповий дробовик або мисливську гвинтівку – причому доведеться вибрати на користь чого відмовитися від попереднього стовбура. До того ж одержимих можна тиснути на автомобілі з яскравими фарами, під час пари сегментів гри.

Зрозуміло, все це було і в 2010 році, і за минулі годигеймплей пригодницьких екшенів від третьої особи ступив далековперед. Alan wake вміє нагнітати атмосферу нестачею патронів івиступаючими з густої темряви натовпами одержимих, від яких іноді краще втекти, розмахуючи останнім фальшфейером. Але гравцеві следуетпріготовіться до невеликого різноманітності приставучих супротивників, тривалим пробіжкам по лісах і в цілому небагатій на механікіборьбе з противниками. Підсвітили противника-збили темряву-нашпигували свинцем(або відразу закидали світлошумовими / спалили з ракетниці) – ведіть наступного.

Однак якщо геймплей сьогодні і здається злегка застарілим і местаміоднообразним, завдяки покращала графіку нічні сутички і денні прогулянки по брайт-фоллс незмінно радуюткрасивими кадрами. Ремастер майстерно працює зі світлом і тінню,картинка хвалиться збільшеною різкістю і відсутністю «мила», атекстури багатьох об’єктів серйозно перероблені. Особливо ретельнов d3t підкорпіли над моделями персонажів і самим аланом – його образподвергся найглибшої реновації і ніби як тепер большесоответствует зовнішності фінського актора ілккі віллі, на основекоторого створений протагоніст. Хочеться також похвалити разработчіковза праці, виконані з пререндереннимі заставками-картинка в ніхна подив чиста і не зерниста (наскільки це взагалі можливо).ну і злегка безсовісну рекламу батарейок “енерджайзер” і компаніїverizon з alan wake remastered теж витравили.

Alan wake remastered не отримала нового контенту крім коментарівсема лейка, якими можна супроводити проходження. Якщо це вашеперше знайомство, ви навряд чи захочете відволікатися, але фанатиоригінала і цікавляться творчим шляхом remedy напевно узнаютьщо щось цікаве. Ще в декількох місцях гри можна знайти qr-коди, що ведуть до свіжих натяків на потенційну alan wake2 . Крім того, ремастер має на борту два dlc – the signal ітһе writer. А ось спін-оффу alan wake’s american nightmare, ксожаленію, місця в перевиданні не знайшлося.

Звичайно, кожному прийдуть на розум ще кілька напрошівавшіхсяулучшеній, але, на жаль,багато ремастери обмежуються навіть меншим, ніж оновлений «алан уейк». Наприклад, анімації персонажів непідверглися змінам і нерідко дивують дивними рухами,мімікою і жестами. Рухи камери віртуального оператора взаставках часом здаються не плавними, але злегка смиканими, а стрибки все так же комічні. Ну і така дрібниця, як шкала витривалостіпрі бігу, на жаль, не прийшла на розум d3t.

Як було сказано спочатку, версія для ps5 отримала опротівленіекурков dualsense при стрільбі зі зброї і імітації сцепленіяавтомобілів з дорогою. Нічого особливого, але все ж краще, ніж іншого. До того ж гра демонструє швидкі завантаження і стабільну роботу.

Російська текстова локалізація радує досить якіснимлітературним перекладом – що в грі про письменника, з великою кількістю внутрішніх діалогів протагоніста і незвичайного наративаот remedy, є даністю.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 5, наданої редакції видавцем. Всі знімки екрану, що використовуються в матеріалі, зроблені безпосередньо автором статті.