Огляд ігрової бездротової гарнітури для мобільних пристроїв razer hammerhead x

34

Навушники від razer, як і у випадку з багатьма ігровими мас-маркет брендами бувають вельми суперечливими: одні моделі звучать добре і мають відмінну якість, коли інші — повна протилежність. На цей раз razer випустила цілу лінійку оновлених ігрових бездротових bluetooth навушників для мобільних пристроїв, які отримали чимало змін, особливо, торкнулися якості збірки і конструкції в цілому. В даному огляді ми поговоримо про молодшу версію серії під назвою razer hammerhead x і розглянемо її плюси і мінуси.

Почнемо з упаковки і комплектації. Так як сам продукт досить компактний, відповідно, коробочка теж має невеликі габарити. Вона виконана з приємних на дотик матеріалів і відкривається також плавно, як продукція від apple (хто знає, той зрозуміє). У комплекті ж ми бачимо кейс для транспортування і підзарядки, самі навушники, usb type-c кабель, а також силіконові накладки для тих, хто хоче більш щільної посадки девайса у вухах. Цілком собі стандартна комплектація для подібного роду продукту.

Перейдемо до конструкції кейса і безпосередньо самих навушників. Кейс зібраний з матового не мазкого пластика, а також має індикатор, що показує рівень зарядки за допомогою трьох кольорів: зелений( заряджений), помаранчевий (середній рівень заряду) і червоний (розряджений). Перше, що відразу помічаєш, так це чітку підгонку кришечки. Нагадаю, попереднє покоління hammerhead періодично мало семпли з люфтом кришок, що збільшувало знос механізму. У новій версії такої проблеми немає. Магніти мають достатню силу, щоб кейс не відкривався самостійно, а при відкритому футлярі навушники не випадають навіть при посиленій трясці.

Hammerhead x мають будову у вигляді крапельок, тому міські шуми можна почути навіть під час програвання музики. Але це саме особливість конструкції, так як для повної ізоляції існують вакуумні hammerhead і hammerhead pro. Однак можна використовувати комплектні силіконові накладки, які кілька знижують рівень шуму і роблять посадку девайса більш щільною.

З цікавого можна відзначити те, що нові навушники мають підсвічування. Я не великий фанат різного роду светяшек, проте якість виконання логотипу дійсно порадувало. Всі деталі лого бренду razer видно навіть при самій максимальній яскравості і не створюють просто «кашу» зі світла, за рахунок тонкого глянцевого покриття поверх діода. До слова, підсвічування тільки зелена і має всього два режими: статичний і дихання, які можна налаштувати або зовсім вимкнути у фірмовому додатку для смартфонів razer audio.

Razer audio дозволяє більш тонко налаштувати ваш девайс. Тут можна встановити яскравість підсвічування, виставити її режим або зовсім відключити, детально відрегулювати еквалайзер або використовувати пропоновані пресети, а також включити режим низької затримки для ігор.

Що стосується органів управління, то razer hammerhead x оснащені сенсорними датчиками, як на лівому, так і на правому навушнику. Комусь це може здатися незручним і перший час поправляючи пристрій трапляються мимовільні натискання на сенсор. Однак пізніше вже розумієш, де саме знаходиться датчик і просто не торкаєшся без потреби.

Перш ніж переходити до обговорення звуку давайте розглянемо технічні характеристики самого девайса:

 • діапазон частот: 20 гц-20 кгц
 • опір навушників: 32 ω
 • чутливість навушників: 91 дб @ 1 мвт / 1 кгц
 • вхідна потужність навушників: 8 мвт (макс. Вхідна потужність)
 • динаміки навушників: 13 мм
 • з’єднання: bluetooth 5.2
 • автономний режим: до 24 годин з включеною підсвіткою і до 28 годин з виключеною
 • вага: зарядний чохол: 42 г
 • навушники: 10 г кожен
 • схема захоплення мікрофона: всенаправлена
 • відношення сигнал / шум мікрофона: 64 дб
 • чутливість мікрофона: -26 dbfs
 • сумісність: пристрої з підтримкою аудіо через bluetooth
 • додаток для смартфона доступно для android і ios
 • підтримувані кодеки: sbc, aac

Ми вже обговорили комплектацію, збірку, управління, і подивилися на основні характеристики, але як у razer hammerhead x йдуть справи зі звуком, а також що з себе представляє хвалений “розумний режим” без затримки? давайте розберемося більш детально.

Почнемо з того, що переважна маса навушників від 2000 до 10000 рублів звучать приблизно однаково і razer hammerhead x не виняток. Звук досить чистий, без будь – якого “піску” або ефекту деренчання на високій гучності. У даного семпла превалюють верхні і середні частоти, які відмінно виділяють кроки і інші важливі звуки для ігор.

Стосовно баса, тут він досить-таки м’який і не «бубнящий», але не більше того. Також важливо нагадати, що це крапельки і вони чисто фізично не можуть видавати «довбають» низи, як при використанні вакуумних екземплярів.

Проте головною фішкою ігрових tws від навушників razer є не сам звук або зовнішній вигляд, а можливість знизити затримку передачі сигналу до мінімуму

Думаю, багато юзери бездротових пристроїв, що працюють за допомогою bluetooth знають, що грати на телефоні з ними не дуже зручно, так як з’являється серйозна затримка. Чесно сказати, не думав, що ефект буде настільки помітним, однак при включенні «розумного з’єднання» відчутна затримка пропадає зовсім і можна дійсно з комфортом грати в різні шутери або інші ігри, де потрібна особлива увага до звуку. Як заявляють самі розробники, час затримки становить всього 60 мс.

Підводячи підсумки, razer hammerhead x повністю виконує своє завдання-дає можливість комфортно грати в мобільні ігри без відчутної затримки. Однак якщо ви шукаєте навушники строго для прослуховування музики, рекомендую для початку випробувати дану версію перед покупкою. Адже завжди важливо пам’ятати, що сприйняття звуку є вельми суб’єктивним аспектом — для одного hammerhead x буде відмінним універсальним варіантом, то для іншого виявиться корисним лише в іграх.

Обов’язково пишіть в коментарях, якими девайсами користуєтеся ви і чи граєте в шутери на мобільних пристроях.