Опубліковані фотографії кристала гібридних процесорів amd ryzen 5000g

15

Ентузіаст fritzchens fritz поділився інфрачервоними фотографіями структури одного з гібридних процесорів amd ryzen 5000g зі знятою теплорозподільною кришкою. Нагадаємо, що чіпи даної серії представлені як в мобільному, так і десктопному сегментах і пропонують конфігурації, що поєднують до 8 ядер zen 3 і інтегровану графіку vega.

Джерело зображень: fritzchens fritz

Хоча компанія amd раніше сама надавала офіційні зображення внутрішньої структури нової серії apu, вони були лише художнім уявленням, а не реальними фотографіями.

Для дослідження fritzchens fritz використовував чіп ryzen 5 5600g. Хоча даний процесор пропонує тільки 6 обчислювальних ядер, він побудований на тому ж кристалі, що і старша 8-ядерна модель ryzen 7 5700g, у якого відключені два ядра.

Як вказує джерело, за рахунок більших ядер zen 3 площа кристалів apu cezanne на 16% більше, ніж у гібридних renoir на ядрах zen 2, і досягає 179,9 мм2. Аналіз фахівця, що ховається під ніком locuza, вказує, що частина кристала cezanne, в якій розташовані обчислювальні ядра, на 27% більше, ніж у renoir.

Кристал renoir в деталях

Кристал cezanne в деталях

На думку ентузіастів, amd могла легко додати більше ядер igpu до складу чіпа або як мінімум використовувати не 8, а більше ліній pcie для «вбудовування». Однак схоже, що вартість виробництва кристала і рівень енергоспоживання для виробника здалися важливішими.