Плагіни для seo оптимізації WordPress

310

Від автора: всіх вітаю, в цій статті ми з вами розглянемо плагіни для seo оптимізації wordpress. По суті, є 2 найпопулярніших, можливості яких ми сьогодні і розглянемо.

Плагіни для seo оптимізації WordPress

All in One SEO Pack

Отже, це перший плагін. По всій видимості, він найпопулярніший серед блогерів, якщо виходити з того, що у нього більше мільйона установок.

Для того, щоб переглянути можливості двох плагінів, які ми будемо використовувати в цій статті, я рекомендую вам встановлювати плагіни спочатку на локальний сервер, більш менш нормально вивчити їх налаштування, а потім вже перенести на реально працюючий сайт. Справа в тому, що деякі налаштування ви можете поставити не відразу, а лише після вивчення додаткової інформації по СЕО.

Я не буду в цій статті давати вам покрокову інструкцію того, як 100% правильно налаштувати плагіни. Такої точної інформації вам ніхто не дасть, тому що є різні сайти, різні потреби і різні думки. Але от з самим основним налаштувань пропоную пройтися, так як вже їх активація дозволить дещо поліпшити СЕО на вашому сайті.

Отже, основна перевага SEO-плагіна – це те, що він додає на сторінку додавання записів та сторінок додаткову форму, де можна заповнити title і description – важливі мета-теги для формування фрагментів в пошуковій видачі, а також просування по ключовим словами. Про це ми ще поговоримо пізніше.

Що ж, я не буду вам розповідати, як вайти знайти, встановити і активувати плагін All in One Seo Pack, тому що ці завдання вирішуються дуже легко, а ми відразу перейдемо до налаштування плагіна. Після його активації у вас у верхній частині адмінки з’явиться новий пункт з назвою цього плагіна. Виберете там основні налаштування.

Що ми бачимо на першому екрані? Ось що:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

По-перше, канонічні url. Це дуже корисна опція, рекомендую їх включати. Канонічні url-адреси дозволяють запобігти на вашому сайті дублювання мета тегів на сторінках пагинации, наприклад.

Наступна важлива на мій погляд налаштування: використання розмітки schema.org. Дуже здорово, що плагін сам пропонує її поставити. Взагалі в колах сеошників вважається, що наявність мікророзмітки покращує загальну SEO-картину.

По всіх інших налаштувань ви просто можете наводити курсор на знак питання і клікати для детального роз’яснення. Якихось порад тут давати не варто, тому що у всіх нас різні сайти. В одного він на протоколі https://, в іншого – на звичайному http. Відповідно, вже б налаштуванням всі розрізнялося.

Йдемо далі, що тут у нас:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Налаштування головної сторінки. Тут ви можете прописати для неї заголовок (title) і опис (description). В минулих версіях плагіна можна було ще вказати ключові слова, але зараз їх прибрали, так як вони вже не особливо потрібні.

Також відзначте, чи буде у вас головна сторінка статичної чи динамічної. Тобто якщо на неї виводити останні записи, що зазвичай і робить за замовчуванням wordpress, то звичайно така сторінка буде динамічною, а якщо у вас на головній завжди один і той же контент, тоді вона є статичною сторінкою.

Далі в плагіні у нас йдуть настроювання заголовків:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Тут все рекомендую залишити як є. Якщо ви відзначите другу і третю галочку, то навіть якщо напишіть заголовок з малої літери, плагін поправить її на велику. В принципі, якщо ви не робите таких помилок, можна й вимкнути.

Далі починається настройка форматів заголовка, на скріншот мені влізло тільки одне поле. Рекомендую тут також залишити все як є, а якщо хочете щось змінити, то спочатку прочитайте підказки, щоб хоча б розуміти, як правильно заповнювати цей формат.

Далі можна налаштувати SEO для різних типів записів:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Тут ви повинні виходити з ваших планів. Я рекомендую чіпати тут тільки налаштування “SEO тільки для цих типів записів”. За замовчуванням відзначені запису і сторінки. Таким чином, форма для заповнення мета-тегів буде з’являтися саме під цими типами записів.

Багато веб-майстри ніяк не просувають свої сторінки, а тільки записи. Зазвичай до сторінок відносять карту сайту, інформацію про автора, контактну інформацію і т. д. Природно, якось оптимізувати такі сторінки ні до чого, тому що це просто не потрібно. У зв’язку з цим, при бажанні ви можете зняти галочку з пункту “Сторінки” якщо у вас на сайті немає сторінок, яким потрібна оптимізація.

Наступні два блоку з плагіна пов’язані з верифікацією вас як веб-майстра в різних пошукових системах. Зазвичай я їх не заповнюю. Єдине, цілком розумно буде додати свої дані з Google, вказати номер лічильника Google Analytics, якщо ви на своєму сайті використовуєте його.

Параметри індексування

А ось це вкрай важливі настройки, рекомендую підходити до них дуже відповідально.

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Наприклад, з відзначивши галочкою noindex біля потрібного типу записів, ви забороните тексти цих записів до індексування. Параметр nofollow не закриває сам текст, а лише забороняє пошуковому роботу перехід за посиланнями, робить їх закритими.

Нижче у налаштуваннях ви можете закрити від індексації різного роду сторінки. Тут я б порадив вам пошукати додаткову інформацію на тему того, чи варто це робити, тому що думки в цьому питанні різняться. Хтось каже, що якщо закрити від індексації сторінки пагинации, то можна уникнути дублів, інші ж кажуть, що так погіршиться індексація сайту.

Якщо ж ви нічого не знаєте і не розумієте в СЕО, поки краще залиште все без змін. Потім, коли вже краще будете розуміти, як та чи інша настройка може в цілому вплинути на сайт, і тоді робіть потрібні зміни.

Що ж, далі йдуть розширені налаштування, розглядати їх я не буду, так як тоді стаття вийде занадто великий. Давайте краще подивимося, як виглядає як званий мета бокс або форма для заповнення мета тегів. Не забудьте зберегти всі налаштування, після чого натисніть на додавання нової записи.

Мета бокс

Отже, на даний момент в останній версії плагіна ця форма виглядає так:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Обов’язковими для заповнення є поля заголовка і опису. Вірніше, не те щоб обов’язковими, але для чого тоді ви встановлювали плагін, якщо тепер не хочете заповнювати мета теги?

Рекомендації зараз по заповненню давати не буду, це тема для окремої розмови, плагін вже сам підказує, що оптимально скласти заголовок до 60 символів, а опис до 160. Але й занадто короткий заголовок і опис теж не бажано використовувати.

Далі ми бачимо чекбокси, які дозволяють додати додаткові аргументи. Як я вже і говорив, noindex повністю забороняє до індексації тексту на сторінці, а nofollow закриває посилання.

Noodp і noydir – це спеціальні аргументи, які заборонять використання опису, яке можуть створити для даної сторінки в каталогах DMOZ і Yahoo. Але якщо вашого сайту просто немає в цих каталогах, то необхідності ставити галочки немає.

Ну а останній чекбокс дозволяє взагалі відключити мета бокс у даної конкретної запису.

Що ж, друзі, це був короткий огляд плагін All in One SEo Pack, його безкоштовних можливостей, тому що є ще й платні. Але оскільки плагін від зарубіжних розробників, багато речей нам просто не потрібні. Тепер переходимо до іншого, не менш корисного плагіну.

Yoast SEO

Зауважте, ви повинні використовувати щось одне. Або перший плагін, або другий. Окей перейдемо до можливостей цього плагіна.

Відповідно, про встановлення і активацію я теж нічого говорити не буду, цей момент ми опускаємо. До речі, я тут помітив, що у цього плагіна теж дуже багато установок – більше мільйона.

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Після його активації в адмінці з’явиться відповідний пункт. Почнемо з загальних налаштувань. Хоча там просто нема про що говорить, можете самі подивитися вкладки, нічого важливого там не налаштовується.

Тому ми відразу переходимо до найважливішого пункту в плагіні – заголовки та метадані. У вкладках Загальні та Домашня сторінка особливо налаштовувати нічого, там ви зможете розібратися самі.

Ось третя вкладка вже може представляти для нас інтерес:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Тут можна налаштувати основні параметри seo для записів, сторінок і медіафайлів. А саме шаблон назви і опису. Можна заборонити для індексації потрібний тип вмісту ну і відключити мета бокс. Далі – Таксономії.

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Теж можна налаштувати теж саме, що для типів записів, але для рубрик, місць і форматів.

Відповідно, на наступній вкладці те ж саме, тільки для архівів. А нижче можна взагалі відключити архіви по автору та дату.

Плагіни для seo оптимізації WordPress

В принципі, ніколи не бачив сенсу в архівах по автору, тому на своєму сайті вимкнув їх. Звичайно, якщо на ваш сайт пишуть кілька авторів, то може бути необхідність залишити такі архіви.

Архіви ж по даті можете залишити, а можете і ні. На деяких сайтах я досі бачу список архівних матеріалів, де все розкладено по місяцях і роках. Якщо вам таке треба, залишайте. Просто чому я не бачу особливого сенсу, бо все одно у вас буде на сайті сторінка з усіма записами, навіщо вам ще архіви по даті, якщо їх дуже мало хто дивиться?

На останній вкладці можна включити ті самі параметри noodp і noydir, включити noindex для підсторінок і архівів. Знову ж таки, рішення приймаєте ви, я включив дані речі на своїх сайтах, на яких варто Yoast SEO. Ну і тут же ви можете включити в мета бокс дополниельный пункт – ключові слова. Я не бачу в цьому сенсу, тому не відзначаю цей пункт.

Добре, на цьому з основними настройками все зрозуміло, йдемо далі по пунктах. Соціальні мережі. Особливого сенсу заповнювати ці поля адресами своїх сторінок не бачу, тим більше, що плагін теж зарубіжний, тому на більшості сайтів ви навіть не будете зареєстровані.

Пункт – XML карта сайту. Можете включити xml-карту, тоді вам не доведеться ставити інший плагін окремо для цієї справи. В принципі, в цьому пункті нічого пояснювати, все налаштовується просто. Я ж використовую карту, яку генерує плагін Google XML Sitemaps.

Додаткові налаштування

Ось тут є кілька корисних налаштувань, які я рекомендую включити. На першій вкладці ви можете включити хлібні крихти на своєму сайті. Це невеликий блок з посиланнями, де завжди показується повний шлях від головної до поточної сторінки. Не вмикайте їх, якщо у вас вже хлібні крихти реалізовані іншим плагіном або ви хочете зробити їх самостійно.

Також якщо ви вважаєте, що необхідності в хлібних крихтах ні, не вмикайте взагалі. Справа в тому, що на багатьох сайтах і так дуже проста струтура. Тобто там просто є головна сторінка, є пару рубрик, а якихось вкладених рубрик немає. В такому випадку може і не бути необхідності в такій навігації, тому, що користувач і без цього буде чудово розуміти, де він знаходиться.

Найцікавіша вкладка в цих настройках – це постійні посилання. Тут є досить багато налаштувань, можете самі почитати, що вони роблять. Я рекомендую вам точно встановити галочки на такі пункти:

Прибрати змінні ?replytocom. Якщо ви нічого не робили з коментарями на вашому сайті, то напевно навіть не знаєте про існування такого відростка в їх url-адреси, як replytocom. А адже через нього з часом можуть з’явитися тисячі дублів сторінок, що може сильно вдарити по трафіку з Гугла. Раджу вам поставити галочку і плагін автоматично видалить цей відросток, який за замовчуванням чіпляється до кожної кнопки “Відповісти” на вашому сайті.

Очистити head. Рекомендую поставити тут всі галочки.

Плагіни для seo оптимізації WordPress

По інших налаштувань дивіться самі, чи потрібні вони вам.

На цьому огляд налаштувань закінчуємо, давайте подивимося на мета бокс плагіна і чим він відрізняється від All in One SEO Pack.

Мета бокс Yoast

У порожній запису він виглядає так:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Як бачите, є суттєві відмінності. Тут ви також можете заповнити title, description, а також можна змінити url-адресу.

Чекбоксов, які були в мета боксі попереднього плагіна тут немає, зате тут є свій функціонал. Для кожного запису ви можете вказати фокусна ключове слово, під яке ви плануєте просувати запис в пошуку. У безкоштовної версії плагіна можна вказати лише одну фокусну фразу, більше доступно в преміум-версії.

Відповідно, відразу після вказівки вами фокусної слова нижче ви побачите аналіз контенту з точки зору оптимізації саме під цей ключ. Щоб краще це продемонстириоать, я покажу на прикладі статті, яку я вже написав:

Плагіни для seo оптимізації WordPress

Відповідно, тут вже написана стаття, прописаний заголовок і опис сторінки, а також задана основна ключова фраза, під яку планується просування статті: css позиціонування.

Нижче ви самі можете бачити список того, що плагін вважає неоптимизированным, а навпаки добре. На жаль, оскільки плагін зарубіжний, нормальний переклад цих рекомендацій ще ніхто не зробив, але особисто я знаю англійська на базовому рівні, сподіваюся і ви зможете без праці розібратися тут, хоча б з Google Translate).

Що плагіну подобається в нашій статті, що він вважає добре оптимізованим? Наприклад, те, що в одній з картинок прописаний атрибут alt, в якому зустрічається ключова фраза. Також він визнав заголовок (title) оптимальним – в ньому від 40 до 70 символів і теж присутній ключ. Ну і так далі.

У будь-якому разі, навряд чи вам вдасться повністю позбавитися від червоного і оранжевого кольору в мета боксі, так як завжди плагіну щось буде не подобається. Важливо розуміти, що його рекомендацій не потрібно слухати на 100%, це лише загальні рекомендації, які досить розумні, але якщо ви щось не виконаєте або навпаки, виконайте все ідеально з точки зору плагіна, то це ще не гарантує вам високої позиції. В першу чергу рекомендую виправляти червоні сигнали, і то, якщо ви уважно прочитали рада і бачите, що в даному випадку він до місця.

Що ж, мабуть, на цьому я буду закінчувати огляд цих двох плагінів для сео оптимізації сайту на wordpress. Більше інформації по пошуковому просуванню можна знайти в нашому курсі з розкрутки блогу.