Покупцеві amazon загрожує до 20 років в’язниці за шахрайство на суму 290 000 доларів

17

Покупцеві amazon, який протягом п’яти років купував дорогі товари, включаючи ультрасучасний imac pro, а потім відправляв дешевші товари в якості повернення, загрожує до 20 років в’язниці за шахрайство, заявили представники прокуратури.

хадсон хемрік з шарлотти, штат північна кароліна, у вівторок визнав себе винним в окружному суді сша по західному округу північної кароліни, йдеться в судовому документі.

У вівторок міністерство юстиції опублікувало заяву, в якій говориться, що хемріку загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі і штрафу в розмірі 250 000 доларів.

Влада сполучених штатів висунула звинувачення проти хемріка у вересні, заявивши, що він здійснив близько 300 шахрайських операцій з amazon. Це включає приблизно 270 повернень товарів-близько 250 з яких “значно відрізнялися за вартістю” – що в цілому склало більше 290 000 доларів сша, йдеться в обвинувальному документі і ще одному документі, в якому детально описані кілька угод, як частина угоди про визнання провини хемріка.

За словами прокурорів, багато угод проходили за простою схемою: хамрік замовляв дорогий товар, ініціював повернення, потім відправляв поштою аналогічний, але менш цінний товар. Іноді він також продавав дорогу річ, отримуючи прибуток і від повернення, і від перепродажу, сказали представники звинувачення.

Наприклад, у серпні 2019 року хемрік замовив apple imac pro за $4 256,85, повідомили співробітники прокуратури сша. Приблизно через два тижні хемрік почав процес повернення товару через amazon, який потім видав відшкодування.

“замість того, щоб повернути висококласний imac pro, хемрік повернув набагато більш ранню, менш цінну модель іншого виробника з зовсім іншим серійним номером”, – йдеться в судовому документі, поданому марією к. Венто, помічником прокурора сша.

За тиждень до того, як хемрік ініціював повернення товару на amazon, він продав imac pro на ebay, сказала венто

Офіційний представник amazon повідомив, що технологічний гігант виявив передбачуване шахрайство і передав справу в правоохоронні органи. Він співпрацював з фбр і прокуратурою сша в північній кароліні.

“у amazon є системи для виявлення підозрілої поведінки, а також спеціальні команди для розслідування і припинення забороненої діяльності”, – сказав представник компанії. “у amazon немає місця для шахрайства, і ми будемо продовжувати вживати всіх заходів, щоб притягнути до відповідальності недобросовісних учасників”.