Попередній огляд bitcraft « ” mmorpg з постійно розвивається світом»

71

Напевно, у багатьох любителів mmorpg бували моменти, коли вони заходили в гру не заради данжей, не заради pvp і не заради квестів, а просто для того, щоб відпочити разом з друзями. Зібратися з гільдією, прогулятися по світу або ж зайнятися сільським господарством. Створюючи bitcraft, розробники намагалися запропонувати саме такий формат геймплея.

Bitcraft створюється незалежною студією clockwork labs, очолюваної тайлером клотьє і алессандро асоні-досвідченими інженерами, які працювали над популярними мобільними ммо-стратегіями game of war і mobile strike, а також системами ціноутворення облігацій bloomberg terminal. На перший погляд, не дуже вселяє довіри, чи не так? втім, команда вже встигла залучити досвідчених фахівців ігрової індустрії з таких компаній, як ubisoft, kakao games та інших. Також на створення гри було залучено фінансування в розмірі $4,3 млн.

Але залишимо студію в спокої і перейдемо до самої гри. Жанром bitcraft розробники називають community sandbox mmorpg, що можна вільно перекласти як «соціальна mmorpg з елементами пісочниці». Вже з цього можна зробити висновок про те, що нас чекає не класична mmorpg з до болю знайомим контентом. Як стверджує один із співзасновників clockwork labs, проект відрізняється унікальним рівнем соціальної взаємодії та кооперування між гравцями. Звучить амбітно, але як буде на ділі — ще належить дізнатися. В якості движка використовується не всіма улюблений unity, але весь код на стороні сервера написаний програмістами clockwork labs.

За сюжетом гравці прокидаються в таємничому дикому світі, що бореться за виживання. Досліджуючи місцевість, вони починають знаходити артефакти стародавньої цивілізації і виявляють зв’язок з цим світом. Всім гравцям разом належить добути забуті знання і побудувати нову цивілізацію.

Дії bitcraft розгортаються у величезному процедурно-згенерованому світі, що знаходиться на єдиному сервері. Користувачі з усієї земної кулі зможуть грати разом і брати участь у спільних активностях. У вас, можливо, відразу виникло питання про те, чи не з’явиться проблема з перенаселенням, але у розробників є рішення цієї потенційної проблеми. Дизайн єдиного сервера дозволяє постійно додавати нові землі, коли на існуючих стає занадто тісно. Таким чином, світ гри буде розширюватися, в залежності від того, скільки в ньому гравців.

Можливості телепортуватися коли завгодно і куди завгодно чекати не варто, але, судячи з усього, якась функція для швидкого переміщення все-таки з’явиться. Правда, подробиць щодо цього нам поки не розкрили. Втім, розробники згадали, що досягнення нових додаються територій може вилитися в довгу подорож для «старичків», але можливість взаємодії між усіма гравцями від цього нікуди не дінеться.

Геймплей bitcraft робить акцент на навичках, будівництві, крафті, землеробстві, торгівлі та дослідженні, дозволяючи гравцям створити затишне село разом зі своїми друзями або створювати значні міста і навіть імперії (докладніше про останній трохи пізніше). За словами розробників, вони не намагатимуться утримувати користувачів через додавання контенту. Замість цього нам дозволять грати так, як захочеться. За задумом право на те, яким у підсумку виявиться світ, має повністю бути в руках гравців.

У кожного гравця буде можливість стати фермером, шукачем пригод, будівельником міста, торговцем, або ж прокласти свій власний шлях в bitcraft. Ніяких поділів на раси, класи та професії! замість цього персонажі стають експертами в певних навичках, часто використовуючи їх. Наприклад, якщо ви любите риболовлю і проводите весь свій час за ловом риби, то підвищите рівень даного заняття і в кінцевому підсумку станете майстром рибної ловлі.

Оскільки пісочниця є невід’ємною частиною bitcraft, не обійдеться і без можливості будувати будинки. Простим житлом справа не обмежиться – ви зможете звести місто, що буде набагато легше, якщо ви об’єднаєтеся з друзями. Але, як то кажуть, і це ще не все! за допомогою системи імперій у вас з’явиться можливість створити цілу націю і призначити своє місто столицею. Всі захоплені міста при цьому стануть частиною вашої імперії.

Взагалі, якщо ви переконаний соло-гравець, то і для вас знайдеться заняття. Наприклад, одинокий дослідник буде проводити більшу частину часу в дикій місцевості, полюючи за нагородою, поки торговець в значній мірі стане покладатися на інших людей, щоб купувати або продавати товари. Тим не менш, постійно мінливий світ дійсно оживає при взаємодії з гравцями.

Стосовно pvp-битв, то планів на них поки немає. Bitcraft робить акцент на змагання між групами гравців, а не на прямий бій персонажа проти персонажа. Це ще не означає, що бойового pvp ніколи чекати не варто, але воно не буде додано на шкоду іншим ігровим стилям або ігровим системам.

Bitcraft позиціонується, як кроссплатформенная mmorpg, але в першу чергу створюється для пк. На яких ще платформах вийде проект-розробники не уточнюють. Чи вийде гра на консолях минулого покоління playstation 4 і xbox one або справа обмежиться поточним в особі playstation 5 і xbox series x|s? чи з’явиться вона на nintendo switch? чи зможе гідно працювати на мобільних пристроях під управлінням ios і android? на всі ці питання поки немає відповідей, але одне відомо точно: пк не стане єдиною платформою для bitcraft.