Пошук в DLE

458

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити пошук в DLE. Крім звичайного пошуку ми також реалізуємо і так званий живий пошук або швидкий пошук по сайту. При цьому в DLE швидкий пошук реалізується автоматично, без будь-яких додаткових дій. Приступимо?

Власне, у вже готових шаблонах пошукова форма практично завжди присутня і працює. Для прикладу візьмемо шаблон Default, який йде з коробки після установки DLE.

Пошук в DLE

Ми починаємо вводити пошуковий запит і після четвертого введеного символу DLE відправляє ajax-запит для швидкого пошуку по сайту. В результаті нам показуються знайдені варіанти без перезавантаження сторінки. Ми можемо вибрати один із запропонованих варіантів швидкого пошуку або ж продовжити набирати запит і перейти на сторінку пошуку, на якій побачимо його результати.

Пошук в DLE

Але уявімо, що вам дістався шаблон без пошуку. Або ж ви створюєте свій шаблон, на який хочете додати пошук. Як же додати пошук в DLE? Зробити це досить просто. Насамперед нам потрібно форма, яку ми помістимо в потрібне місце сторінки. Код форми можна взяти з того ж шаблону Default.

Пошук в DLE

У цій формі важливо зберегти незмінними поля вводу. Вони повинні мати зазначені ідентифікатори, типи і імена. Якщо ви щось зміните і видаліть, то пошук, швидше за все, перестане працювати. Наприклад, для пошукового поля важливі id=»story» name=»story».

Після того, як ми додали в наш шаблон код форми, нам потрібно створити 2 додаткових шаблону, які будуть працювати з результатами пошуку, це шаблони search.tpl і searchresult.tpl. У документації в розділі Шаблони — Форма пошуку і Результати пошуку ви знайдете описи відповідних тегів, які можна використовувати в даних шаблонах. Наприклад, теги шаблону [searchposts] і [/searchposts] забезпечують виведення знайдених результатів пошуку в шаблоні searchresult.tpl.

Власне, приклади шаблонів ми можемо побачити в тому ж стандартному шаблоні Default і навіть взяти код звідти, оформивши його в загальному стилі сайту.

Після виконаних дій ви можете протестувати результат роботи звичайного і швидкого пошуку на вашому сайті DLE. Якщо ви все зробили вірно і ніде не помилилися, тоді обидва пошуку повинні працювати. Ну а якщо все ж щось пішло не так, тоді подивіться наш курс Створення сайту на CMS DLE, в якому процес створення пошуку можна спостерігати у відеоуроці.

На цьому я з вами прощаюся. Удачі!