Правильна пагинация для seo

344

Від автора: пагинация дозволяє розбити всі сторінок одного розділу сайту на сторінки, щоб було зручно переглядати. У той же час з-за цього починають виникати проблеми з пошуковим просуванням. Що ж таке правильна пагинация для seo?

Правильна пагинация для seo

Чому взагалі ми говоримо про пагинации? Що з нею не так? А не так, що якщо нічого не налаштовувати, то на всіх сторінках пагинации будуть однакові заголовки title. Як ми знаємо, це зовсім не подобається пошуковим системам.

У Google Search Console у пункті Оптимізація html ви зможете спостерігати цю проблему. Називається вона повторювані заголовки (теги title).

Варіанти рішень

Перший варіант вирішення проблеми з пагінація – це закриття контенту від індексації на всіх сторінках, починаючи з другої. Для цього використовують такий код:

meta name=”robots” content=”noindex, follow” />

Цей тег забороняє пошуковим системам індексувати текст, але при цьому зберігає можливість переходу по посиланнях.

Другий варіант – не закривати нічого від індексації, але уникализировать мета теги для кожної сторінки pagination. Цей спосіб використовується в багатьох популярних інтернет-магазинах.

Третій варіант також вирішує проблему. В цьому випадку створюється сторінка, на якій можна переглянути всі матеріали однієї рубрики/розділу разом. Після її створення для всієї пагинации ця адреса прописується в якості канонічного url.

На такій сторінці зазвичай є кнопка “Показати ще”. Тобто за замовчуванням відображається приблизно 10-20 публікацій, при натисканні на кнопку підвантажуються з і т. д. Це досить зручний спосіб для людей, але в той же час він дозволяє прибрати повторювані title до pagination, якщо всім їм вказати канонічний url.

На деяких сайтах я бачив автоматичний нескінченний скролінг вниз при прокручуванні. Я не знаю кому як, але мені такий варіант реалізації не подобається. Іноді хочеться прокрутити сайт до футера, а при такому рішення це практично неможливо, якщо в розділі багато записів.

Прості рішення для виправлення проблеми

Дуже сильно вам можуть допомогти плагіни. Наприклад, для wordpress найбільш відомим є All in one SEO Pack. З його допомогою можна включити канонічні урли, заборонити для індексації тексту в архівів, рубрик і багато ще чого цікавого. Наприклад, ці налаштування:

Правильна пагинация для seo

Відразу вирішують багато проблем. Особливо нас цікавить така настройка:

Правильна пагинация для seo

Подібний функціонал є і у іншого популярного seo-модуля – Yoast. Для закриття тексту від індексації на всіх сторінках (не в записах) у wordpress можна використовувати також такий код:

function my_meta_noindex () {
if (
is_paged() // Все і будь-які сторінки пагинации
) {echo “”.”.”\n”;}
}
add_action(‘wp_head’, ‘my_meta_noindex’, 3);

Його потрібно вставити в functions.php. Перед цим зробіть резервну копію файлу на всякий випадок. Цей код заборонить роботам індексувати текст на сторінках, але зберегти можливість переходу по посиланнях.

Зазвичай так і роблять на блогах і тематичних сайтах. Тобто там є привітання автора або авторів, контактна інформація, послуги і ще щось. Все це сторінки, а не запису і часто їх немає сенсу індексувати, так як їх просувати в пошуку не потрібно.

Загалом, якщо у вас простий контентний блог або сайт, то вам цілком вистачить таких простих рішень.