Приклади регулярних виразів

360

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми розглянемо приклади регулярних виразів, які можна використовувати в різних мовах програмування — PHP, JavaScript та ін. Приступимо?

Отже, для цієї статті я відібрав кілька прикладів регулярних виразів, які можна зберегти в свою скарбничку напрацювань та використовувати на практиці. Це, скажімо так, типові приклади, т. е. приклади, які в практиці зустрічаються регулярно.

Перший і, мабуть, найбільш частий випадок — валідація email. Це і не дивно, оскільки email у вебі використовується часто-густо: для реєстрації, надсилання листів і т. д. В мережі ви можете знайти безліч різних прикладів регулярок для перевірки email. Я ж часто використовую ось такий простий варіант:

$pattern = “#^[email protected]+\..+$#”;

Приклад дійсно простий. Фактично тут ми перевіряємо наявність символів перед знаком @ і після нього. Ну і, звичайно ж, наявність самого знака @. Проте, не дивлячись на видиму простоту, ця регулярка справляється зі своїм завданням на всі сто і більшого, повірте, не потрібно.

Приклади регулярних виразів

З перевіркою email ми розібралися. Тепер давайте візьмемо ще якийсь типовий приклад, нехай це буде перевірка дати, завдання також не з рідкісних. Припустимо, нам необхідно перевірити дату на відповідність одному з двох наступних форматів: YYYY-MM-DD або YYYY/MM/DD. Інші формати дати повинні бути забраковані.

Можливий варіант регулярного виразу буде таким:

$pattern = “#^\d{4}(-|/)\d{2}\1\d{2}$#”;

Він, як і попередній варіант регулярки, без проблем справляється зі своїм завданням:

Приклади регулярних виразів

При цьому ви легко можете модифікувати приклад регулярного виразу, додаючи свої символи, наприклад прогалини або точки, в якості роздільника частин дати.

Ну а на цьому у мене все. Більше про регулярних виразах ви можете дізнатися з нашого курсу з регулярними виразами. Удачі!