Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

266

Від автора: з вантажем, що перевозиться потрібно бути обережніше, і перевіряти його на небезпеку одразу при завантаженні. Он товариш мій, працюючи на таксі, підвіз дівчину за вказаною адресою. За 10 хвилин (поки їхали) встиг в неї закохатися і зробити пропозицію. В тому році на весіллі гуляли, а в цьому дружина одного народила трійню! Загалом, треба бути уважнішими з тим, що вантажте. В тому числі і з даними, тому сьогодні навчимося, як завантажити базу MySQL без наслідків.

Приєднання даних

Перенесення інформації є споконвічною «проблемою» технологічної епохи. Після винаходу ПК стало,звичайно, простіше, але тепер усе впирається в переміщення даних з одного пристрою на інший.

Якщо конкретніше, то така ж проблема виникає і в будь СУБД. Перенесення бази з одного сервера на інший може викликати непотрібну головний біль. Особливо, якщо здійснюється імпорт даних на інші «рейки». Нам дуже пощастило, оскільки велика частина сучасних СУБД тісно дружать з SQL. Але все одно, як завантажити MySQL,знати потрібно і важливо. Ну, хоча б для економії свого «дорогоцінного» часу.

Почнемо огляд з розгляду можливостей імпорту даних з допомогою програмних оболонок:

phpMyAdmin – запускаємо програму, заходимо у вкладку «Імпорт». Тут у розділі «файл» вибираємо варіант «Огляд вашого ПК» або другий, якщо приєднуєте збережену раніше копію БД. Але ми зупинимося на першому.
Через провідник вказуєте потрібний для завантаження файлу, і внизу тисніть «Ок».

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Після того, як завантажиться база MySQL, програма виведе звіт про успішно завершеному імпорті.

За допомогою phpMyAdmin можна приєднувати і архівні БД, але якщо алгоритм стиснення буде неправильно оброблений додатком, то його система видасть помилку. Тому раджу переносити вже розпаковані джерела.

MySQL Workbench – після запуску програми на основний вкладку «Home» виберіть потрібне підключення (якщо у вас їх декілька).

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Потім в відкрилася вкладці підключення перейдіть у бічне меню зліва. Тут виберіть розділ «Data Import/Restore». Після цього в основній робочій області на вкладці «Import from Disc» в «Import Options» активуйте потрібний варіант перенесення даних.

Перший призначений для імпорту папки збереженого дампа, а другий – для приєднання одиночного файлу SQL. Ми вибираємо останній («Import from Self-Contained File»). Але перед тим, як завантажити базу даних MySQL, через провідник ОС вкажіть місце розташування джерела.

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Для початку переносу в правому куті вікна натисніть «Start Import». За прогресом виконання імпорту можна спостерігати, перейшовши на сусідню вкладку «Import Progress». Крім індикатора стану тут відображаються всі відомості про хід виконання процесу: час початку, час закінчення, повідомлення про помилки й інша налагоджувальна інформація.

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Програмна платформа MySQL Workbench дозволяє переносити джерела практично будь-якого розміру. А з допомогою phpMyAdmin вам вдасться імпортувати лише базу об’ємом до 2 «метрів». Це обмеження варто враховувати при виборі основного інструменту для адміністрування СУБД.

Засоби командного рядка

В MySQL імпорт бази можна здійснювати не тільки програмними оболонками, але і через вбудовану клієнтську утиліту, яка працює через інтерфейс командного рядка. Порядок дій:

Заходьте в командний рядок, і через неї запускаєте виконуваний файл примірника СУБД. Для цього слід вказати шлях до «экзешнику», пароль та обліковий запис, під якою входите в MySQL. Зрозуміло, що ця учетка повинна володіти відповідними привілеями на імпорт-експорт даних або правами адміністратора.

Потім вказуємо джерело, який потрібно приєднати до сервера СУБД. Якщо файл знаходиться в іншій директорії, то прописуємо шлях до нього. Приклад:

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Z:\usr\local\mysql-5.5\bin\mysql.exe -u root
source Z:\home\localhost\dump\world.sql

Тепер перевіримо, як ми імпортували базу даних MySQL: вдало чи ні. Виведемо список всіх БД, що містяться на сервері:

SHOW DATABASES;

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Після виконання запиту ми бачимо, що база вдало імпортована нами на поточний екземпляр сервера СУБД. Але це ще не означає, що вся структура перенесеної БД збережена. Давайте спробуємо з’ясувати це, і виведемо списку таблиць:

use world;
show tables;

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Якщо і цих доказів того, що зазначену базу MySQL імпортувати вийшло, мало, то можна вивести всі рядки будь-якої з таблиць. Наприклад, city:

Select * from city;

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Ось тепер можна з упевненістю стверджувати, що ми вдало приєднали «аттаченную» базу до свого СУБД. І для цього у нас всі докази «на руках» Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим .

Імпорт інших форматів

Але не завжди дані для імпорту доступні в зручному форматі. Найчастіше (як на зло) потрібно «приаттачить» джерело, інформація в якому представлена в іншому вигляді. Благо, що розробники програмних оболонок передбачали цю нестиковку, і реалізували у програмах відповідний функціонал.

Розглянемо, як завантажити XML дані в MySQL на прикладі phpMyAdmin. Запускаємо програму, знову заходимо на вкладку «Імпорт». Проробляємо ті ж дії, що і в попередньому прикладі, але додатково вказуємо формат імпортованого джерела. Я перенесу на сервер CSV джерело, але вся процедура однакова для всіх варіантів, наведених у випадному списку.

Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим

Вказуємо файл у провіднику, встановлюємо потрібний формат, тиснемо «Ок», і ви щасливий володар нової бази. Ну, ось і все, що стосується того, як завантажити базу MySQL. Сподіваюся, ви навчилися цій процедурі. А також усвідомили, що завжди потрібно перевіряти переміщуваний вантаж на небезпеку. Інакше теж можете позбутися статусу холостяка і стати через кілька місяців «триразовим» татом. Хоча мій друг навіть радий цьому Про те, як завантажити базу MySQL і залишитися неушкодженим .