Protonmail критикують за видачу ip-адреси активіста владі

21

Ця новина написана відвідувачем сайту, і за неї нараховано винагороду.

Сервіс захищеної електронної пошти protonmail рекламує свою конфіденційність, яка досягається за допомогою наскрізного шифрування. Однак, абсолютну анонімність не може надати і він. Компанія вручила ip-адресу французького кліматичного активіста поліції швейцарії, яка затримала його і передала французькій владі.

У звіті французької поліції сказано, що сервіс protonmail діяв за запитом французької сторони, який був відправлений через європол. Активіст був учасником групи противників так званої джентрифікації, тобто реконструкції міських кварталів. 1 вересня на одному з сайтів була опублікована стаття, де розповідалося про запит французької поліції в protonmail через європол. Запит вимагав розкрити особу людини, яка створила електронну пошту [email protected]

Генеральний директор proton говорить про необхідність підкорятися законам швейцарії, що вказується в політиці сервісу. Можливості подати апеляцію проти цього запиту не було.

За його словами, сервіс за замовчуванням не збирає ip-адреси користувачів, але може бути змушений робити це щодо знаходяться під швейцарським кримінальним розслідуванням користувачів. Шифрування сервісу обійти нібито неможливо і він не передає призначені для користувача дані іноземним державам.

Згідно з місцевими законами, protonmail повинен інформувати користувача, якщо його дані запитуються для кримінального розслідування. В даному випадку між записом даних і інформуванням користувача могло пройти 8 місяців.

На початку 2020 року protonmail був заборонений на території росії.