Raspberry pi в дефіциті: версію з 4 гбайт оперативної пам’яті доведеться чекати 52 тижні

20

Тим, хто бажає придбати одноплатний комп’ютер raspberry pi, доведеться запастися терпінням. Особливо це стосується споживачів, зацікавлених в pi 4 з 4 гбайт оперативної пам’яті. А все через проблеми з ланцюжком поставок. Торгові посередники по всьому світу повідомляють, що запаси raspberry pi 4 стрімко закінчуються, а один сайт, digi-key, повідомляє, що при оформленні замовлення на pi 4 з 4 гбайт оперативної пам’яті користувачам доведеться чекати доставки 52 тижні.

Джерело зображення: raspberry pi foundation

Ряд інших сайтів, що спеціалізуються на продажу одноплатних систем, включаючи mouser, adafruit, micro center і seed, повідомляють про відсутність запасів raspberry pi 4, і не повідомляють, коли пристрій надійде на прилавки. Ряд інших продавців демонструють обмежену пропозицію. Британський реселлер pimoroni пропонує тільки модель з 2 гбайт озу, а virlos має в запасі всі версії пристрою, проте продає по одному raspberry pi в руки.

Інші моделі одноплатного комп’ютера, такі як raspberry pi zero 2 w, знайти у продажу практично неможливо. Приємним винятком є pi 400, який, по суті, є pi 4 c 4 гбайт оперативної пам’яті в корпусі клавіатури. Пристрій практично завжди можна придбати без будь-яких обмежень.

Джерело зображення: seed

Ця новина з’явилася через кілька місяців після того, як генеральний директор raspberry pi ltd ебен аптон (eben upton) оголосив про перше підвищення цін на одноплатні комп’ютери. В результаті змін pi 4 з 2 гбайт озу подорожчав на $10 до $45. Крім того, у продажу знову з’явилася модифікація з 1 гбайт оперативної пам’яті за ціною $35.

У 2021 році було вироблено 7 мільйонів одиниць raspberry pi, що відповідає показнику за 2020 рік.