Реальний приклад розробки плагіна WordPress

22

Від автора: для отримання максимального результату від уроку по розробці плагіна WordPress ви повинні розуміти базові поняття, такі як дій, фільтри, шорткоди, віджети і об’єктно-орієнтований дизайн.

Реальний приклад – Список філій компанії

Відразу перейдемо до реального прикладом того, як плагін може вирішувати проблеми і покращувати функціонал вашого сайту. Найчастіше у компаній виникає завдання показати адреси різних місць або їх офісів. Для кожного місця можна створити окрему сторінку, але куди краще буде реалізувати їх у вигляді унікального контенту зі своїми даними на одній сторінці, і загорнути все це простий інтерфейс.

Даний функціонал можна було б реалізувати у дочірньої темі, але з-за його універсальності краще створити плагін, який потім можна буде використовувати і на інших сайтах.

У прикладі ми розповімо про розробку плагіна, який буде обробляти дані і виводити їх у вигляді списку місць. Місця будуть представляти собою користувальницький тип контенту з додатковими мета даних для зберігання інформації про місцезнаходження. В плагіні буде можливість відображати інформацію кількома способами (окрема сторінка місць, віджет зі списком місць і шорткод зі списком місць).

Реальний приклад розробки плагіна WordPress

Налаштування

Давайте всі налаштуємо, перейдіть в папку плагіна і створіть наступні папки/файлову структуру

Реальний приклад розробки плагіна WordPress

Самий верхній файл wp_simple_location_plugin.php буде головним. Тут ми будемо завантажувати наші стилі з папки CSS, а також додаткові PHP файли з папки inc.

Основний клас розташування

У файлі wp_simple_location_plugin.php буде прописано ядро плагіна. Також в цьому файлі ми підключимо додаткові файли, які потрібні для створення віджета і шорткодов.

Непрямий доступ

Рекомендується закривати прямий доступ до PHP файлів за допомогою перевірки на існування константи ABSPATH (якщо не існує, скрипт припиняє роботу). Розмістіть код нижче прямо після відкриваючого PHP тега:

defined( ‘ABSPATH’ ) or die( ‘Nope, not accessing this’ );

Оголошення плагіна

Щоб плагін працював, його спочатку необхідно оголосити. Оголошення виглядає, як набір коментарів для WordPress, в яких міститься інформація про плагіні. У плагін необхідно додати код нижче, інакше він просто не з’явиться в менеджері плагінів в WP.