Регулярні вирази. Екранування

206

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій стаття ми з вами поговоримо про символ екранування в регулярних виразах мови PHP. Дізнаємося, для чого потрібно екранування і як з ним працювати. Приступимо?

Отже, ми вже можемо з вами створювати нескладні шаблони регулярних виразів, знайомі з деякими метасимволи. Тепер прийшла пора познайомитися з ще одним вкрай корисним символом в регулярних виразах — символом екранування.

Символ екранування в регулярних виразах записується у вигляді риски (зворотний слеш — \). Для чого він потрібен? Давайте подивимося простий приклад. У нас є рядок з кількома реченнями, в яких нам необхідно знайти точки. Спробуємо це зробити:

Регулярні вирази. Екранування

Упс… не вийшло. Точка в шаблоні адже це метасимвол, що співпадає з будь-яким символом, крім переносу рядка. Так не піде. Як же нам вказати в шаблоні, що точка повинна бути не метасимволом, а звичайним символом, який збігається тільки сам з собою, тобто відповідає саме точці? Ось тут нам і потрібно екранування. Екрануючи будь метасимвол, ми перетворюємо його в звичайний символ. Спробуємо:

Регулярні вирази. Екранування

Ось тепер ми отримали потрібний результат. Таким же чином ми можемо екранувати будь метасимвол: +, -, ^ і т. д.

Стривайте, а що якщо нам необхідно знайти сам зворотний слеш? Давайте спробуємо додати його в початок тексту і знайти. Як ви, напевно, вже здогадалися — нічого у нас не вийшло:

Регулярні вирази. Екранування

Все вірно, адже слеш це також метасимвол. Як же бути в цьому випадку? Все вірно ви зрозуміли, щоб знайти слеш — його потрібно екранувати.

Регулярні вирази. Екранування

Як бачимо, у нас вийшло. Супер. Ну а на цьому ми будемо завершувати статтю. Більше про регулярних виразах ви можете дізнатися з нашого курсу з регулярними виразами. Удачі!