Renesas завалить ринок наддешевими пліс-застосування електроніки розшириться до немислимих масштабів

45

Нова пропозиція компанії renesas обіцяє привести до впровадження електроніки у все що можна, але раніше було дорого. Наприклад, підключити до інтернету табурет на кухні або вбудувати систему розпізнавання в тротуарну плитку. Все це і неймовірно багато іншого дозволить реалізувати нове і дуже недороге сімейство програмованих матриць (пліс) forgefpga ціною від 50 центів сша при замовленні великих партій.

Джерело зображення: renesas

До цього моменту японська компанія renesas не поспішала виходити на масовий ринок недорогих пліс. Поспішити проникнути в нову для себе область компанію підштовхнув розвиток інтернету речей. Електроніка для iot не може бути складною і енергоємною, а головне — вона не може бути дорогою або навіть відносно дорогою. Використання пліс для масового виробництва недорогої електроніки завжди вважалося нерозумним. У renesas вирішили спростувати цю аксіому і запропонували доступне всім рішення у вигляді сімейства forgefpga.

Матриці forgefpga будуть простими з числом вентилів до 5000 штук з початковими розмірами пристроїв look up tables (luts) 1k і 2k.занадто складну схему на таких не побудуєш, але для масової електроніки з простими функціями цього цілком достатньо. До того ж компанія обіцяє налагодити виробництво forgefpga з додатковими блоками у вигляді мікропроцесорів (мікроконтролерів), аналоговими блоками, а також з пристроями живлення і синхронізації. Проектувати електроніку ” під себе» стане легко, просто і доступно.

Доступність відноситься також до програмних інструментів для проектування схем на пліс forgefpga. “користувачі зможуть завантажити програмне забезпечення для розробки безкоштовно і без ліцензійних відрахувань. Програмне забезпечення пропонує два режими розробки для новачків і досвідчених розробників пліс: “режим макроячеек”, в якому використовується потік розробки на основі захоплення схеми, і режим «hdl», який забезпечує знайоме середовище verilog для ветеранів пліс», — заявлено в прес-релізі renesas.

Представити продукти forgefpga і програмну підтримку розробників компанія renesas змогла завдяки командам колишніх компаній silego technology і dialog semiconductor. Колектив і розробки silego потрапили в руки renesas в цьому році разом з купленою dialog semiconductor. Остання сама поглинула silego в 2017 році. Вся спадщина була збережена і проявила себе в сімействі доступних пліс forgefpga.

Додамо, пліс forgefpga доступні у вигляді інженерних зразків. Масові поставки почнуться в другому кварталі 2022 року.