Розробники Google Chrome захистили браузер від майбутніх загроз

132

Від автора: в Chrome з’явилася захист від злому за допомогою квантових ПК. Подібний спосіб «розтину» комп’ютера ще не був винайдений, але у Google вважають, що ці заходи є превентивними.

Фахівці Google завчасно (ще до винаходу подібного способу хакерської атаки) захистили Chrome від квантового злому. У корпорації вважають, що вжиті заходи дозволять заздалегідь вирішити дану проблему.

Зараз розвиток квантових ПК знаходиться в зародковому стані. Але вже стає ясно, що існуючі технології шифрування не зможуть захистити дані від майбутньої загрози. Так як обчислювальні машини на основі кванта зможуть зламати будь-яку сучасну систему безпеки.

Квантові комп’ютери будуть виробляти обчислення набагато швидше звичайних ПК. Їх ефективність сучасних (двійковий) аналогів більш ніж на 3,6 тис. разів. Завдяки чому такі машини без праці зможу «розкрити» мережевий потік даних, захищений за допомогою HTTPS. Хоча цей протокол є сучасним «еталоном» в області захисту інформації.

Щоб в майбутньому убезпечити користувачів від «квантових» хакерів, фахівці Google впровадили у своєму браузері новий алгоритм New Hope. Для шифрування даних у ньому застосовується принцип, стійкий до всіх відомих зараз способів злому.

Зараз New Hope доступний для використання в експериментальних версіях складання браузера. В Canary з його допомогою шифруються невелика кількість з’єднань між клієнтським додатком і сервісами компанії.