SEO плагіни для WordPress

258

Від автора: коли справа доходить до WordPress SEO-оптимізації під пошукові системи, то система управління контентом, будучи складеною із плагінів, працює досить пристойно. Але застосувавши деякі дуже корисні SEO плагіни, а також хэки і техніки блогінгу, у пошукових системах можна підняти пости свого блогу на WordPress і сторінки вище, таким чином залучаючи потенційних відвідувачів і клієнтів.

SEO плагіни для WordPress

SEO оптимізація структури Permalink (постійної посилання)

Як тільки ви встановили та налаштування WordPress, можливо, одним з найпопулярніших SEO-рішень є зміна встановленої за замовчуванням структури permalink постів і сторінок на щось більш відчутний і придатне для пошуковиків. За замовчуванням Id вашого посту і сторінки знаходяться в permalinks (постійних посиланнях), які навіть сама команда WordPress вважають досить потворними.

SEO плагіни для WordPress

Щоб їх змінити, можна вибрати одну з опцій, що йдуть в комплекті з WordPress, або призначити свою власну структуру. Багато рекомендують користуватися структурою категорії і назви поста:

/%category%/%postname%/

Проблема тут у тому, що ця структура додасть вашому серверу завантаження, так як категорія – це текстове поле, і йому доведеться витратити більше часу, щоб розрізнити на сторінках пости, так що рекомендується починати свої permalinks з цифрового поля. Я особисто використовую в них структуру «рік-місяць-день і назва». Так знижується завантаження на сервер, і читачі також дізнаються дату публікації поста, а розділивши назву, можна увійти в архіви цього дня. Для зацікавлених рекомендована нами для роботи структура тут:

Найважливіший SEO-плагін WordPress «Все в одному» (All in One)

Найпопулярніший SEO плагін WordPress, це «All in One SEO Pack» (Все в одному), який пропонує безліч рішень для оптимізації вашого сайту під пошукову систему. Нижче можна подивитися картинку поточної конфігурації, яку я використовую для одного з моїх вебсайтів, а потім я поясню, що реалізує і пропонує кожна з цих опцій.

All in One SEO Pack

SEO плагіни для WordPress

Назва (Home Title)

Це як раз те, що показується в браузері, коли хтось заходить до вас на сайт. Вам потрібно увімкнути заголовок свого вебсайту, а потім додати підзаголовок, відокремлений косою рискою або вертикальною лінією, тільки переконайтеся, що він виконаний просто і доводиться до місця.

Опис (Home Description)

Це – опис вашого блогу, яке буде показуватися пошукачами, коли хтось наткнеться на нього при пошуку. Як і у випадку з заголовком, переконайтеся, що воно також читаемо, але робити це потрібно, додавши ще кілька ключових слів про те, чому присвячений ваш вебсайт. Це допоможе асоціювати з ними сайт в пошукових системах, якщо ключові слова досить часто з’являються у вас на сайті.

Ключові слова (Home Keywords)

Тепер дайте волю своїй фантазії щодо ключів, тільки переконайтеся, що вони всі ставляться до вашого вебсайту, інакше будуть повністю марні і взагалі вам не допоможуть.

Канонічні Url

Канонічні? Трохи дивне слово, і я впевнений, не з тих, які є у кожного в словниковому запасі. Канонічні Url – це продубльований вміст веб-сторінки, який знизить місце вашого сайту в пошукових системах. Найпоширеніша проблема полягає в тому, що http://example.com і http://www.example.com встановлені так, що вони самі по собі – окремі веб-сторінки. Відзначивши їх галочкою, ви переконаєтеся, що обидва цих ДО а вказують на одне і те ж місце, гарантуючи відсутність на сайті WordPress продублированного контенту і допомагаючи вам піднятися на більш високе місце в пошукових системах.

Переписати заголовки

Настройка “переписати заголовки” (“rewrite titles”) стосується тега title вашого сайту. Коли ви відзначаєте її галочкою, всі заголовки на сторінці, у пості, у категорії, в пошуку та архівної на сторінці змінюються, оптимизируясь під пошуковик. Таким чином, для окремого посту у вас буде Post Title – Blog Name, для сторінки — Page Title – Blog Name і так далі. Для SEO це більш ефективно, ніж звичайний Archive – Blog Name – Post Title, який використовується в WordPress.

Інші налаштування

Потрібно відзначити два перших поля після всіх rewrite titles, так як вони додадуть всі категорії і теги поста в якості ключових слів для постів окремого блога і сторінок, що, природно, піде на користь SEO. Третє поле теж краще відзначити, так як воно буде динамічно генерувати ключові слова для сторінки з постами.

SEO плагіни для WordPress

Наступні три потрібно відзначати завжди, так як вони об’єднують ваші категорії, архіви та сторінки з тегами noindex, що допоможе знизити дублювання контенту на вашому сайті.

Нарешті, Autogenerate Descriptions зроблять так, що маленька цитата з вашого посту стане генеруватися автоматично, якщо ви самі не внесли чи забули про неї. Остання налаштування робить те, про що говориться в її назві: перетворює заголовки категорій написані з великої літери.

«Хлібні крихти» (Breadcrumbs)

Впровадження їх в свій блог може здатися кумедним, а виконують вони саме те, про що говорить їх назва, залишають маленький «слід з крихт» для того, щоб ваші відвідувачі завжди знали, де знаходяться і могли легко займатися власною навігацією. Так, якщо вони побували в одному пості, «Breadcrumbs» будуть виглядати приблизно так: Домашня сторінка (Home) > Категорія (Category) > Назва вашого поста (Your Post Name).

SEO плагіни для WordPress

Є багато плагінів, які допомагають легко їх зробити, мій улюблений — Breadcrumb NavXT, але Yoast Breadcrumb теж нормально працює і робить в точності те ж.

Breadcrumb NavXT

SEO плагіни для WordPress

Якщо хочеться розробити «Breadcrumbs» вручну і краще контролювати їх зовнішній вигляд і все інше, вам безумовно слід прочитати цей чудовий підручник Cats who Code, який покаже вам всі етапи процесу: Як зробити «Breadcrumbs» для ВордПресс (How to Breadcrumb Function for WordPress).

Прискорюємо свій вебсайт

Кожен день пошуковики будуть повзати з вашого вебсайту, переглядаючи сторінки і аналізуючи їх, але скільки сторінок насправді буде переглянуто, залежить від швидкості вебсайту. Тому для максимального збільшення охоплення пошукачами потрібно встановити допомагає в цьому кешуючий плагін.

Мій особистий фаворит — W3 Total Cache і саме його я рекомендував би всім, хто читає зараз цю статтю. Він пропонує повне кешування всього вашого вебсайту, значно зменшує час завантаження та економить ширину смуги пропускання, таким чином, залежно від того, який хостинг ви використовуєте, дозволяючи більшій кількості відвідувачів відвідувати ваш блог.

W3 Total Cache

SEO плагіни для WordPress

Ще за що я люблю W3 Total Cache – у нього є вбудоване зменшення minify, яке, будучи включеним, ущільнить всі сторінки вашого блогу, видаливши прогалини і коментарі до коду, вбудований або «3rd party» JavaScript і зробить багато іншого. Цей плагін, на мою думку, дійсно прискорює сайти і зменшує час завантаження, ніж допомагає оптимізувати блоги для пошуковиків.

Оптимізація зображень

Іншим відмінним способом отримати трафік на свій сайт є пошуковики зображень. Багато людей при завантаженні зображень не призначають їм правильних атрибути ALT і TITLE, таким чином знижуючи можливість зображень піднятися в пошукових системах і обмежуючи кількість відвідувачів.

Отже, плагін SEO Friendly Images, автоматично додаючи назва посади зображення, яке ви завантажує з обома атрибути ALT і TITLE, допоможе вам зробити ці зображення більш доступними пошуковикам.

SEO Friendly Images

SEO плагіни для WordPress

Внутрішні посилання

Іншим відмінним способом залучення людей до вмісту свого сайту є внутрішні посилання на нього. Якщо в пості є ключове слово або назва, пов’язане з чимось ще, написаним вами, залиште посилання на цей текст і люди можуть зацікавитися і пройти по ній. Тільки переконайтеся, що не робить цього з кожним маленьким ключовим словом сторінки і не спамите своїм контентом, тому що таким чином легко втратити і читачів, і їх довіру.

Інший спосіб добитися того ж – зробити після вмісту свого поста розділ взаємопов’язаних постів. Це можна реалізувати за допомогою безлічі різних плагінів, мій улюблений – Yet Another Related Posts Plugin(YARPP). Його можна застосовувати до постів і сторінок, він сумісний з останньою версією WordPress і його дуже легко встановлювати і користуватися.

Yet Another Related Posts Plugin(YARPP)

SEO плагіни для WordPress

Звичайно, завжди можна зробити таке вручну. Тому, якщо ви віддаєте перевагу мати більше контролю, але, можливо, втратити незвичайний алгоритм і, відповідно, релевантність пов’язаних постів, можете прочитати тут підручник про те, як впровадити взаємопов’язані пости без плагіна.

Використання карти сайту

Застосування карти сайту – відмінний метод зібрати весь свій контент, включаючи авторів, архів і дати постів, категорії і багато іншого, на одній сторінці, щоб користувачам було простіше пересуватися по сайту, а також дати пошуковикам точно знати, коли ваш контент доступний для індексації, як і інші метадані, включаючи дату публікації, дату внесення виправлень і багато іншого. Карти – хороший спосіб підвищити свій ранг в пошуковику, а також збільшити кількість внутрішніх посилань на сайті.

SEO плагіни для WordPress

Ви могли б кодувати карту сайту вручну, але, якщо у вас велика кількість постів і сторінок – це величезна робота, і, незважаючи ні на що, набагато простіше використовувати плагін, він заощадить вам час.

Існує багато таких плагінів, але мій улюблений і явно найпопулярніший – це Google XML Sitemaps, який створює вам карту сайту, посилає пінг пошуковикам, коли з’являється новий пріоритетний контент робить багато іншого.

Google XML Sitemaps

SEO плагіни для WordPress

Robots.txt

Цікаве назву файлу, так? Власне, файл Robots.txt каже пошуковику, які сторінки вашого вебсайту потрібно індексувати, а які ні. Це допоможе пошуковику у розстановці, гарантуючи, що найважливіший контент вашого сайту проіндексований.

Велику частину прийомів і трюків, його завжди можна зробити вручну. В даному випадку я порекомендував би почитати на сайті про те, як створити файл вручну Robots.txt, але, безумовно, краще скористатися для цього плагіна.

Побудова посилання-трафіку через соціальні мережі

Соціальні мережі – відмінний спосіб вбудовувати посилання і огляди вебсайту, але тільки за умови їх правильного використання. Крім того, в залежності від типу вашого сайту, одні стратегії для соціальних мереж можуть бути більш ефективними і практичними, ніж для інших. Я хочу надати вам допомогу, хлопці, кілька посилань на пару прекрасних статей для основних сайтів соціальних мереж, так як вважаю, що це буде набагато простіше, ніж якщо б я переказував вам ту ж саму інформацію.

SEO плагіни для WordPress

Twitter

На SEOmoz є чудова стаття, яка розкриває основи побудови посилань в Twitter, що включає кращі способи це зробити, а також те, для яких видів сайтів і блогів підходить посилання через Twitter.

Facebook

New Media Bytes представляє дуже практичне керівництво щодо збільшення трафіку на ваш сайт або блог за допомогою використання шалено популярного Facebook, без перешкод або витрат на розробку власної програми. Від знаходження важливих друзів до обміну контентом – ця стаття опише все, що потрібно, щоб почати отримувати трафік з Facebook.

Reddit

Популярний веб-сайт обміну посиланнями та інформації Reddit – відмінний спосіб збільшити трафік, але спосіб його отримання з такого популярного сайту дуже індивідуальний, і стаття ProBlogger’s article навчить йому.

Висновок

Отже, використавши деякі з цих методик на власному сайті WordPress, ви напевно підніметеся в пошукових системах і збільшите кількість відвідувачів і трафік свого вебсайту. Але пам’ятайте: не важливо, як багато прийомів і методів SEO ви відчуєте, жоден з них не допоможе, якщо у вас немає хорошого вмісту. На цьому урок з вивчення SEO плагінів WordPress, закінчено, сподіваюся вам сподобалося.

SEO плагіни для WordPress

E-mail: [email protected]