Шаблони проектування: Singleton, Factory

25

Від автора: при розробці веб-додатків розробникам дуже часто доводиться вирішувати ті ж завдання, які з плином часу стали типовими. Тому для їх вирішення були придумані так звані шаблони проектування. У цьому уроці я хотів би розглянути два найбільш корисних і часто застосовуваних шаблону проектування.

Шаблони проектування: Singleton, FactoryШаблони проектування: Singleton, Factory

Введення

Як я і говорив вище, шаблони проектування вирішують типові завдання у веб-програмуванні. Але це не готове рішення однієї із задач, яку можна завантажити і застосувати у себе на практиці. Це — швидше за все метод, або ідея, як можна вирішити ту чи іншу задачу. Використання даних шаблонів допомагає значно прискорити процес розробки, так як Ви не витрачаєте час на винахід велосипеда, допомагає виробити загальну стратегію в побудові ієрархії в створюваному скрипті. Так само використання шаблонів проектування допомагає в документуванні роботи окремих вузлів Вашого веб-додатки. Так як, пояснюючи роботу ділянки коду, Ви можете сказати, що він побудований на базі шаблону Singtone, і обізнана людина відразу зрозуміє, в чому справа. Тому, знати, що таке шаблони проектування повинен кожен хороший розробник.

Звичайно, шаблонів придумано велика кількість і всі їх у даному уроці ми не зможемо розглянути. Але ми розглянемо два найбільш часто використовуваних, які можуть стати в нагоді у Вашій практиці.

Singleton

Давайте розглянемо код наступного файлу: