Шахраї в оае клонували голос за допомогою дипфейк-технологій для розкрадання $35 мільйонів

29

Згенерована за допомогою штучного інтелекту симуляція голосу допомогла злочинцям обдурити співробітника банку в об’єднаних арабських еміратах (оае), в результаті чого фінансова установа втратила 35 мільйонів доларів.

Gizmodo.com

Судячи з нещодавно оприлюдненого судового документа, історія сталася ще в січні, коли менеджер однієї з філій відповів на звичайний телефонний дзвінок. Його співрозмовник представився власником великої компанії-менеджер вже говорив з ним незадовго до цього і не зміг розпізнати «підробку».

Дії шахраїв, додатково використовували “підроблені” електронні листи компанії і її юриста, дозволили переконати менеджера, що бізнес знаходиться в процесі укладення великої угоди на $35 млн.він послідовно виконував накази абонента і ініціював кілька великих транзакцій на нові рахунки. В результаті це виявилося віртуозним шахрайством.

Місцеві правоохоронні органи прийшли до висновку, що зловмисники використовували технологію deep voice, що дозволяє точно імітувати промову глави компанії. Слідство вважає, що в схемі брали участь як мінімум 17 осіб, а кошти були переведені на безліч банківських рахунків, розкиданих по всьому світу. Два з них були відкриті в centennial bank (сша), тому в розслідуванні на прохання органів дізнання з оае тепер беруть участь і американські правоохоронці.

Примітно, що подібне трапляється вже не в перший раз. У 2019 році енергетичну компанію з великобританії спіткала аналогічна доля — шахраї змогли викрасти близько $243 000, видаючи себе за генерального директора. На думку експертів, це далеко не перший випадок використання голосових «дипфейків» і, звичайно, не останній.

На думку експерта eset джейка мура (jake moore), стрімкий розвиток технологій створення підробленого аудіо – і відеоконтенту представляє неймовірну загрозу даним, грошам і бізнесам. На його думку, світ знаходиться на порозі переходу зловмисників на новітні технології для маніпуляції людьми, які не мають уявлення про існування подібних технічних рішень, і багатомільйонні банківські шахрайства з їх використанням можуть стати «новою нормою».