Ще більше проблем overwatch league: продаж слотів, затримка п’ятого сезону і надія на overwatch 2

16

Бесіда з blizzard і фінансові питання

Якщо ви були не в курсі ситуації в overwatch league, то не так давно ми опублікували досить докладний матеріал по цій темі. Але якщо коротко, то глядачів стає менше, covid поховав lan-івенти, а після скандалу в blizzard багато спонсорів, включаючи таких гігантів, як coca-cola і t-mobile, відмовилися від співпраці з компанією.

Все це призвело до того, що власники франчайзів, які віддали за свій слот по 10 мільйонів, звернулися до activision blizzard entertainment з низкою питань. Правда, схоже, що спілкування з представниками компанії не дало потрібного результату.

після судового позову ми зібралися разом, але замість звичних нам операторів ліги з нами вирішили поспілкуватися один з юристів blizzard і брендон сноу (глава кіберспорту). Деякі з представників франчайзів висловили свою стурбованість позовом, адже нікому не хочеться бути причетним до чогось подібного. Проте представники blizzard відмели частину звинувачень і заявили, що будуть відстоювати свою позицію. А те, як брендон (сноу) вів діалог, було дещо дивним. Він неодноразово підкреслив, що перебуває у відпустці, як ніби цей факт був важливий в контексті звинувачень і судових розглядів.

Джерело, причетне до однієї з команд owl

Якщо ж говорити про фінансову сторону питання, то власники команд і так зіткнулися з серйозними проблемами через covid’a і скасування lan-івентів: envy довелося цілком міняти свою бізнес-стратегію в 2020 році, а глава atlanta reign не так давно заявив, що їх план будувався на проведенні турнірів і зараз їм доводиться “використовувати всі ресурси, щоб залишитися наплаву, без будь-якої допомоги”.

економіка owl помітно покращилася в порівнянні з тим, що було на старті, але все більше власників були стурбовані відсутністю зростання глядацького інтересу і доходів. Так що незважаючи на непогану монетизацію ліги, вона явно знаходиться не в тому стані, щоб дозволити собі втрачати спонсорів через сторонніх проблем.

Джерело, причетний до однієї з команд owl

Продаж слотів

Ще до судового позову деякі власники франчайзів розглядали можливість продажу свого слота в лізі. Тут варто відзначити, що blizzard повністю контролюють будь-які передачі слотів і повинні заздалегідь затвердити потенційних покупців. Тому всі ті, хто розчарувався в майбутньому, не мають можливості якось вплинути на ситуацію. Та й ціна слота, з урахуванням всіх необхідних вкладень, зараз занадто висока, і багато побояться інвестувати в overwatch league в її поточному вигляді. Проте багато хто впевнений, що заради майбутнього ліги варто провести хоча б парочку подібних транзакцій.

якщо існують зацікавлені покупці, то activision blizzard повинні зробити все можливе, щоб продаж відбувся. Це підтвердить ліквідність слотів і наявність зацікавлених у розвитку ліги власників. Забудьте про 10 мільйонів за “вхідний квиток” і серйозні зобов’язання. Сама наявність подібної транзакції, незалежно від ціни, стане благом для тих, хто все ще хоче співпрацювати з activision blizzard.

Джерело, причетний до однієї з команд owl

Затримка нового сезону і overwatch 2

Схоже, що на даний момент виходів із ситуації рівно два. Перший включає в себе повернення до предкарантинних норм з турнірами і повільним відновленням аудиторії. Ну а другий-це хайп навколо релізу overwatch 2.

Не так давно ходили чутки, що до 2023 гру чекати не варто, але схоже, що купа проблем, що звалилися на компанію, змусив розробників дещо прискорити процес.

ми прекрасно розуміємо, що нам потрібно випустити гру якомога швидше. Тому, за чутками, команді розробників сказали визначатися з фічами, виправляти баги і відправляти її в реліз. Відбутися це повинно не пізніше літа 2022.

Джерело всередині blizzard

Тут же постало питання з п’ятим сезоном overwatch league – адже не будуть же blizzard міняти гру в розпал змагань. В соц. Відразу ж пішли розмови про перенесення наступного сезону на цілий рік, але віце-президент owl поспішив випустити заяву, в якій спростував цю інформацію.

Правда, деякі джерела всередині blizzard вважають, що його відповідь правдивий лише з технічного боку, і на даний момент організатори owl розглядають безліч різних варіантів, включаючи продовження міжсезоння і проведення серії турнірів поза лігою.

розробники сподіваються довести overwatch 2 до рівня іграбельної бети до моменту початку цих івентів. Якщо ж цього не трапиться, то їх проведуть в поточній версії. Так що змагальний overwatch продовжить існувати, а франчайзові команди будуть грати в цих турнірах, але матчі в самій лізі, швидше за все, перенесуть. Забавно, що для проведення цих івентів нам, ймовірно, доведеться співпрацювати зі сторонніми організаторами, яких ми відштовхнули від себе за часів оригінального overwatch. Ми сподіваємося, що хайп навколо релізу сиквела змусить їх забути про минулі розбіжності.

Джерело всередині blizzard

Майбутнє

Наступний дзвінок з власниками команд повинен пройти 2 вересня, і схоже, що у blizzard залишається все менше часу, щоб прийняти рішення. У жовтні власники команд підписуватимуть нові контракти з гравцями, і мало хто з них погодиться виплачувати зарплати, якщо їх складам буде ніде грати.

ми запропонуємо лізі виплачувати нам стипендію і чекати наступного року. Це дасть нам час привести все в норму, а blizzard зможуть розібратися з позовом і закінчити роботу над overwatch 2. Поки цього не станеться, ми будемо просто спалювати свої гроші без будь-якої мети.

Один з власників команд owl