Що таке переспам

348

Від автора: дуже багато веб-майстри зайшли занадто далеко в спробі просунути сайт. В результаті нічого хорошого з цього не вийшло, а всьому виною переспам. Якби їх хтось попередив, можливо, наслідки не були б так сумні. Що таке переспам і як не допустити його на своєму сайті? Сьогодні дізнаємося.

Переспам або спроба обдурити пошукову систему

Що таке переспам

Колись читав статтю мого колеги веб-майстри, в якій він порівнював пошукових роботів з водолазами, які шукають на дні океану цінні перлини, щоб підняти їх в топ. Приблизно так виглядає підйом на перші місця в пошуку. Ви ж не відразу після написання статті бачите її на першому місці? Має пройти час.

Так от, порівняння це дуже гарне. Водолази виконують свою роботу досить добре, тому що їхня робота постійно вдосконалюється. Вони постійно навчаються тому, як знаходити дійсно цінні матеріали в океані інтернет-простору. Адже мережа легко можна порівняти з океаном, тому що вона величезна.

Що ж відбувається, коли ви починаєте використовувати переспам ключовими словами в своїх постах? Пошукові роботи розуміють, що їх намагаються обдурити, та не витягують таку запис вгору. Так їй і судилося лежати на дні пошукової видачі, а все могло бути зовсім по-іншому…

Так що ж таке переспам? Говорячи простою мовою, це занадто часте і неприродне вживання ключових слів у тексті і мета тегах, з метою вивести в топ ту чи іншу сторінку. Для пошукової системи це велике зло, тому що вона всіляко намагається поліпшити пошукову видачу. Особливо це стосується двох найбільш популярних пошукових систем: Яндекс і Google.

Приклади переспама

Найпоширеніший варіант, коли людина намагається вставити одну і ту ж ключову фразу кілька разів. Наприклад: Створення сайтів. Все про створення сайтів тут

Навіщо? Це якщо це робити спеціально в кожній статті, ні до чого хорошого це не призведе. І добре, коли у вас велика стаття і ви в ній 2 або навіть 3 рази згадали основну ключову фразу. Нехай так. Якщо стаття об’ємна, це цілком нормально. Але коли ключ повторюється кілька разів вже на початку першого речення або навіть у заголовку сторінки, це вже нікуди не годиться.

Інший приклад – це бездумне заповнення атрибутів alt картинки. Хтось, як і раніше думає, що це працює. Але спам ключовими словами у всіх картинках може в підсумку привести вас до покарання від пошукової системи. Якщо вже й писати щось в alt, то так, як ніби ви нічого не знаєте про пошукової оптимізації і просто підписуєте картинку.

Ще один приклад – використання великого кол-ва ключів мета в описі сторінки. Цей так званий description. В нього можна вписати аж 160 символів, що дає можливість напхати туди побільше ключів. І вбити свій проект. Потрібно розуміти, що description це те, що формує фрагментом, а якщо у вас там будуть одні ключі, то навряд ви навіть потрапите в топ-10, навіть якщо не буде особливої конкуренції. А навіть якщо і потрапите, хто з людей захоче клікнути на сайт з таким описом? Якщо хто і клацне, то виключно щоб дізнатися, який ідіот склав таке дурне опис.

Що ще не працює?

Наприклад, спроба видати пошуковикам один текст, а людям – інший. Окей, думаєте ви, якщо людям потрібен нормальний контент, то ми його напишемо, то для переконливості можна додати на сторінку невидимі шматки текств, де буде концентрація ключових слів. Зробити це простіше простого, якщо ви знаєте html і css. У вас просто маса варіантів. Але це найшвидший спосіб відправити свій сайт на задвірки пошуку і втратити репутацію в очах пошукових систем.

Справа в тому, що до вас сотні веб-майстрів вже додумалися до такого способу просування. Хтось навіть застосував його, але нічого, крім витраченого часу і бана не отримав.

Перевірка на переспам вмісту

Добре, про мета тегах і прихованому контенті ми поговорили, але заспамить адже можна і сам текст. А як перевірити спамность? Я пропоную 3 варіанти:

Сервіс Advego Text SEO. Цей сервіс дозволяє перевірити нудоту і щільність ключових слів. Відповідно, копіюйте сюди свій текст і тисніть на перевірку. Сервіс легко знайти через пошуковик. Після аналізу вам видасть багато параметрів, але нас в першу чергу повинні цікавити 2 параметра. Це академічна нудота та нудота речі.

Перший параметр не повинен бути вище 10%. Якщо у вас вище або навіть більше 12%, треба бити на сполох і зменшувати значення. Як це робити? Тут вам допоможе наступний параметр – нудота речі. Він показує, наскільки часто термін використовується в тексті. Якщо у вас багато слів, нудота яких більше 2%, а у деяких навіть більше 4-5%, то це явна ознака того, що ви захопилися спамом і ваш текст не дуже якісний.

Додатково ви можете перевірити текст за допомогою сервісу text.ru. Він оцінює такий параметр, як заспамленность, за власними критеріями. Якщо цей параметр у вашого тексту вище 60%, то це дуже погано. Якщо 30-50% — то нормально.

Що таке переспам

Ну а третій варіант – просто уважно прочитати текст після його написання. Якщо заспамленность велика, то це буде легко відчуватися. Ну а якщо ви самі не можете оцінити себе, попросіть прочитати іншої людини.

Що робити і як привести показники в норму?

Берете самі часто повторювані слова і фрази і замінюєте їх на синоніми. Вже через 2-5 хвилин роботи зазвичай можна знизити нудоту на 1-2%, чого зазвичай буває достатньо, щоб привести показники до норми. Заодно ви розширюєте свій словниковий запас, що також дуже корисно. Звичайно, бувають і важкі випадки. Одного разу я перевірив на нудоту статті одного. Виявилося аж 19%… Тут простіше написати заново.

З досвідом ви все менше будете писати погані тексти, на ходу використовуючи синоніми і природно вписуючи ключі. Такі тексти подобаються і людям, і пошуковим машинам. Практика показує, що сподобається людям – це ключове завдання, яке стоїть перед вами, якщо ви хочете багато пошукового трафіку.

Що ж, ключова думка цього поста ось у чому: не обманюйте пошукових водолазів. Повірте, що вони набагато розумніші вас і будь-які спроби обдурити їх ні до чого не приведуть. Сьогодні необхідно використовувати білі методи просування. Щоб максимально швидко досягти результату за допомогою таких методів, рекомендую також застосовувати фішки, про які розказано в цьому курсі. Будьте чесними. Чесність винагороджується.