Синтаксис регулярних виразів

252

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами розберемо синтаксис регулярних виразів в PHP і дізнаємося, як пишуться шаблони регулярних виразів. Приступимо?

Почати вивчення регулярних виразів варто з роздільниками, які ще часто називають обмежувачами шаблон регулярного виразу. Отже, в PHP шаблон повинен знаходитися всередині обмежувачів. В якості обмежувачів можна вибрати будь-який символ, крім букв, цифр або зворотного слеша. Найчастіше в якості обмежувачів шаблону вибирають слеш (/), ґрати (#) або тильда (~).

Особисто я практично завжди використовую в якості роздільників ґрати (#). Роблю це з цілком об’єктивних причин: решітка — досить рідкісний символ, який практично ніколи не зустрічається в текстах. На відміну, скажімо, від слеша або знака собаки (@), які в вебі можуть використовуватися в адресах URL та email з ах. В подальших статтях вибір на користь решітки або, скажімо тільди, порівняно зі слешем стане більш очевидним. Поки ж рекомендую вам наслідувати мій приклад і використовувати в подальшому в якості обмежувачів знак решітки або тильда.

Зверніть увагу на наступний момент — роздільник має бути парним. Тобто, закриває роздільник повинен збігатися з відкриттям. Простіше кажучи, якщо на початку шаблону використаний знак решітки в якості роздільника, значить і закривати шаблон повинен символ решітки. Ось кілька прикладів шаблонів з різними роздільниками:

// обмежувачі #
$pattern = ‘#тут шаблон#’;
// обмежувачі ~
$pattern = ‘~тут шаблон~’;
// обмежувачі /
$pattern = ‘/тут шаблон/’;

Сам шаблон, звичайно ж, є рядком, тому повинен бути поміщений в лапки (одинарні або подвійні).

До речі, в JavaScript’е обмежувачами можуть бути тільки слеші і сам шаблон не повинен бути обрамлений лапками, оскільки в JavaScript регулярні вирази реалізовані у вигляді об’єкта RegExp. Нижче приклад шаблону регулярного виразу в JavaScript:

var pattern = /тут шаблон/;

На цьому наша стаття підійшла до кінця. В подальших статтях ми вже приступимо до складання найпростіших шаблонів регулярних виразів. Нагадую, що більше про регулярних виразах ви можете дізнатися з нашого курсу з регулярними виразами. Удачі!