Sk передбачила збереження дефіциту тягових батарей до 2025 року — боротися з ним будуть випуском lfp-акумуляторів

17

Партнером ford motor з виробництва тягових батарей для електромобілів на території сша виступає корейська компанія sk innovation, якій вдалося відстояти своє право бути присутнім на ринку в патентному спорі з lg energy solution. Представники sk зізналися, що дефіцит батарей на ринку сша збережеться до 2025 року, і для боротьби з ним має сенс налагодити випуск lfp-акумуляторів.

Джерело зображення: reuters

Останній тип акумуляторних осередків має на увазі використання літію в поєднанні з фосфатом заліза. Батареї на основі цих компонентів дешевше у виробництві, ніж містять нікель, кобальт і марганець, але у них нижче щільність зберігання заряду. Крім того, вони гірше переносять негативні температури, зате схильність до загоряння у них нижче, а експлуатаційний ресурс вище. Схоже, що переваги поки переважують недоліки, оскільки представники підрозділу sk on заявили про готовність корейської компанії розробити власні lfp-акумулятори, як зазначає reuters.

Попит на акумулятори на американському ринку помітно перевищує пропозицію, як вважає корейський виробник. На будівництво нового підприємства йде не менше 30 місяців. Навряд чи дефіцит вдасться побороти до 2025 року, як резюмують представники sk on. На інших регіональних ринках ситуація буде іншою, за прогнозами цієї компанії: в європі збережеться баланс попиту і пропозиції, а китайські потужності з виробництва акумуляторів будуть надлишкові для насичення внутрішнього попиту.

У сша компанії ford і sk on мають намір спільними зусиллями побудувати не менше трьох нових підприємств з виробництва акумуляторів до 2025 року, витративши на ці потреби не менше $8,9 млрд в сукупності. Після виходу на проектну потужність підприємства зможуть забезпечити тяговими акумуляторами 27 млн електромобілів за кілька років. На думку представників sk on, у автогігантів не так багато шансів налагодити масовий випуск батарей власними силами, без допомоги компаній, що мають досвід у цій сфері. Sk on, у свою чергу, не обмежує себе співпрацею з ford і може створювати альянси з іншими компаніями. Батареї типу lfp корейська компанія сподівається застосувати в недорогих моделях електромобілів своїх клієнтів.