Slack

26

Slack — комерційний інтернет-сервіс для організації багатокористувацьких чатів, розрахований на корпоративних користувачів. В першу чергу, цей сервіс розрахований на спілкування користувачів при роботі над спільними проектами. Являє собою потужну систему з масою додаткових зручностей і щільною інтеграцією з різними інтернет-сервісами. Slack відмінно підходить для комунікації працівників всередині компанії або групи розробників і надає широкі можливості для спілкування та іншої взаємодії користувачів (обмін різними матеріалами).

Зовні це виглядає, приблизно, як irc, але володіє набагато більш насиченим функціоналом і сучасним оформленням. У slack присутні багаті можливості для реалізації простору для спілкування: публічні чати, приватні чати, особисті повідомлення і панель, що централізує всі події, що стосуються користувача. Рядовий чат складається з набору тематичних каналів, кожен з яких створюється для обговорення окремої теми. Підтримується дрібне форматування тексту повідомлень, підсвічування синтаксису більшості мов програмування, превью картинок і іконки прикріплених файлів і багато іншого. Також там є маса різноманітних зручностей: текстові команди, статуси користувачів, статистика, повідомлення про події, сервісні боти і навіть відео-дзвінки між користувачами.

Система повідомлень – ще один важливий момент, завдяки якому, користувач завжди буде в курсі подій і ніколи не упустить чогось важливого. У великих чатах, не дивно упустити щось важливе, але це не про slack. Насправді, це дуже функціональна система, кожен аспект якої піддається тонкому налаштуванню — від повідомлень до інтеграції з зовнішніми сервісами.

Інтеграції-особливо важливий аспект slack. Завдяки цьому, в програмі є підтримка більше сотні сторонніх сервісів: хмарні сховища, соціальні мережі, хостинги і т.д. У спеціальному розділі творець чату може вибрати і встановити необхідні інтеграції, і робота стане набагато зручніше. Наприклад, можна активувати сповіщення про зміни файлів наgoogle диск, нові повідомлення або лайки в twitter або тому подібні події, а підтримка github буде дуже зручна при розробці програм. Це дуже сильно розширює можливості, а спеціальний api дозволяє створити інтеграцію з чим завгодно, що в перспективі дає дуже широкі можливості.

Можна завантажити slack для всіх популярних настільних і мобільних операційних систем. А можна користуватися сервісом прямо в браузері.

Так як це комерційний сервіс, то немає ніякої можливості розгорнути незалежний чат на власному сервера. Slack виявиться безкоштовним для невеликих груп користувачів. Обмеження виражаються в підтримці не більше 10-ти зовнішніх сервісів, 5 гб хостингу під передані файли і пошуком лише по 10000-м повідомлень. Комерційні тарифи знімають ці обмеження і надають кілька додаткових зручностей, типу розумного пошуку і більш функціональної системи налаштування прав доступу.