Sony менш ніж за рік продала більше 13,4 млн ігрових консолей playstation 5

30

Опубліковані фінансові звіти компаній sony і microsoft говорять, що протягом третього кварталу ігрові консолі останнього покоління користувалися вкрай високою популярністю. Попит на них залишається вище пропозиції і, ймовірно, через триваючого глобального дефіциту напівпровідникової продукції ця тенденція збережеться в майбутньому. Але це не заважає рекордним поставкам.

Зображення: engadget

Для sony у вересні завершився другий квартал 2022 фінансового року. За три місяці компанія реалізувала 3,3 млн консолей, що значно більше 2,2 млн консолей, які були продані в попередньому кварталі. За весь час з моменту запуску playstation 5 в листопаді минулого року було реалізовано 13,4 млн консолей. Продажі ігор зросли з 63,6 млн одиниць у минулому кварталі до 76,4 млн одиниць у звітному періоді. Обсяг продажів ігрового підрозділу sony за три місяці виріс приблизно на 27% до $5,68 млрд.операційний прибуток склав $728 млн, що говорить про зниження приблизно на $29 млн в порівнянні з минулим кварталом.

Цікаво, що за підсумками звітного періоду прибуток sony в ігровому сегменті скоротилася, незважаючи на збільшення обсягу продажів і виручки. Хоча кількість проданих ігор для playstation значно зросла, реалізація власних ігор sony знизилася до 7,6 млн одиниць у звітному періоді з 10,5 млн одиниць у минулому кварталі. Падіння вдалося компенсувати за рахунок ігор сторонніх розробників, але вони не так прибуткові для sony, як власні проекти. Відзначимо, що sony і microsoft купують ігрові студії, щоб просувати свої власні ігри для консолей, але microsoft в цьому відношенні діє більш плідно.

У той час як продажі ps5 росли, кількість реалізованих ps4 впала до 200 тис.одиниць за квартал, тоді як в попередні 3 місяці цей показник дорівнював 500 тис. Примірників. Також не виключено, що sony продавала ps5 з мінімальним прибутком або навіть у збиток, щоб обійти дефіцит чіпів. Незважаючи на зниження прибутку, схоже, що ігровий підрозділ sony міцно стоїть на ногах.

Раніше цього року фінансовий директор sony хірокі тотокі (hiroki totoki) заявив, що компанія має намір продати до кінця фінансового року більше 14,8 млн консолей ps5. Судячи з квартального звіту, sony уважно стежить за виконанням цього плану.