«сонячний ” літак airbus zephyr провів у повітрі близько трьох тижнів без посадок

13

Компанія airbus завершила тестування літака zephyr, що працює від сонячних елементів живлення. Літальний засіб проводив в повітрі тижні без посадок, кінцева мета тестів-забезпечувати наземних користувачів швидким бездротовим інтернетом зі стратосфери.

Eandt.theiet.org /

Всього zephyr здійснив шість польотів, чотири — на невеликих висотах і два — в стратосфері. Останні тривали близько 18 днів кожен. У airbus вважають, що літак потенційно здатний триматися в повітрі місяцями без посадок, забезпечуючи інтернетом як цивільне населення, так і військових. Також zephyr можна використовувати і для моніторингу всіляких катаклізмів, від лісових пожеж до огляду місць розливу нафти завдяки його здатності довго триматися в повітрі.

Безпілотний апарат з двома невеликими гвинтами потенційно здатний провести в повітрі до шести місяців поспіль і в підсумку обходиться дешевше, ніж запуск супутника, при цьому завдаючи набагато меншої шкоди навколишньому середовищу. За словами представника airbus, вже зараз апарат здатний безперервно працювати протягом трьох місяців.

У компанії вважають, що технологія має великий потенціал для забезпечення інтернетом величезного числа користувачів, яким недоступне широкосмугове кабельне з’єднання. Конкуруючі проекти зазвичай пов’язані з використанням угруповань супутників для забезпечення зв’язку на землі — spacex вже вивела на орбіту близько 1740 одиниць, oneweb теж працює над створенням власного угруповання.

Над схожим проектом літака, вдень працює від сонячних елементів живлення, а вночі-від заряджених ними акумуляторів, працює і компанія bae systems.