Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

434

Від автора: вас обізвали чайником? Ну, це справа поправимо! Кожен самовар колись був чайником! Чи кожен професіонал був колись самоваром? Ні, знову щось не те! Загалом, MySQL для початківців.

Навіщо чайникам MySQL

Якщо ви всерйоз зібралися пов’язати своє життя з інтернетом, то відразу на перших же кроках в «павутині» зіткнетеся з цієї СУБД. MySQL можна сміливо назвати «всієї інтернетної» системою управління базами даних. Без неї не обходиться ні один більш-менш серйозний ресурсу, вона присутня в адмінці кожного хостингу. Велика частина всіх популярних CMS і навіть «самопальних» движків побудовані з її участю.

Загалом, без цієї платформи вам ніяк не обійтися. Але для її вивчення також знадобляться правильний підхід, правильні інструменти, а головне бажання і терпіння. Сподіваюся, останніх складових, у вас в достатку. І будьте готові до того, що ваші мізки закиплять, а з голови повалить пар, як з цього чайника Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

Але так важко MySQL для чайників дається тільки в тому випадку, якщо почати його вивчення неправильно. Ми з вами не зробимо такої помилки, і почнемо знайомство з даною технологією з самих азів.

Основні поняття

Для початку пройдемося по основним поняттям, які ми будемо згадувати в цій публікації:

База даних (БД) – основна складова одиниця СУБД. БД включає в себе таблиці, які складаються із стовпців і записів (рядків). Утворені на перетині клітинки містять у собі структуровані дані певного типу.

СУБД (система управління БД) – сукупність всіх програмних модулів для адміністрування баз даних.

SQL – мова структурованих запитів, з допомогою якого розробник «спілкується» з ядром (сервером) СУБД. Як і будь-який програмний мову, SQL має свій синтаксис, набір команд і операторів, підтримувані типи даних.

Думаю, для початку теоретичних знань нам досить. Прогалини в теорії ми «розфарбуємо» практикою. Тепер залишилося вибрати правильний програмний інструмент.

Підбір правильного інструменту

Добряче «порившись» у всьому асортименті оболонок MySQL для початківців, зрозумів, що таких просто не існує. Всі програмні продукти для адміністрування СУБД вимагають наявності вже встановленого сервера БД. Загалом, вирішив у черговий раз не винаходити «самокат», і зупинив свій вибір на вітчизняному пакеті Denwer. Завантажити його можна на офіційному сайті.

Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

До його складу вже входять всі складові СУБД, що дозволяють новачку відразу після нескладної і зрозумілою установки приступити до практичного знайомства з MySQL. Крім цього Denwer включає в себе ще кілька необхідних для початківця розробника інструментів: локальний сервер, PHP.

Перші кроки

Не буду описувати процес інсталяції «джентльменського» набору, оскільки там все відбувається автоматично. Після запуску инсталяхи встигай тільки потрібні клавіші жати. Як раз те, що потрібно у варіанті MySQL для чайників Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців .

Коли закінчиться процес установки, запускайте локальний сервер, зачекайте пару секунд. Після цього наберіть в адресному рядку браузера localhost.

Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

На сторінці «Ура, запрацювало!» перейдіть за однією із зазначених на знімку посилань. Після чого ви потрапите в phpMyAdmin – оболонку для адміністрування баз даних.

Перейшовши за посиланням http://downloads.mysql.com/docs/world.sql.zip ви скачаєте приклад тестової БД з офіційного сайту MySQL. Знову перейдіть в phpMyAdmin, в основному меню зверху зайдіть у вкладку «Імпорт». У вікні «Імпорт на поточний у першому розділі («файл») встановіть значення «Огляд вашого комп’ютера».

Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

У вікні провідника виберіть архів зі скачаним прикладом БД. Внизу головного вікна не забудьте натиснути «Ок».

Раджу поки не змінювати ці значення параметрів. Це може призвести до некоректного відображення даних імпортованого джерела. Якщо система phpMyAdmin видала помилку, що не може розпізнати алгоритм стиснення БД, тоді розархівуйте її і повторіть весь процес імпорту спочатку.

Якщо все пройшло добре, то вгорі з’явиться повідомлення програми, що імпорт завершено успішно, а зліва в списку БД — ще одна (word).

Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

Розглянемо її структуру зсередини, щоб ви змогли більш наочно уявити, з чим вам доведеться мати справу.

Натисніть на назву БД MySQL для початківців. Під нею відобразиться список таблиць, з яких вона складається. Клікніть по одній з них. Потім перейдіть в пункт верхнього меню «Структура». В основній робочій зоні відобразиться структура таблиці: імена всіх стовпців, типи даних і всі атрибути.

Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

Перейшовши на вкладку «Огляд», ви побачите вміст таблиці, які утворюються значеннями всіх її стовпців.

Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців

Тепер, якщо вас хтось назве «чайником», не звертайте уваги, оскільки ви стали на правильний шлях навчання. І у вас є всі «правильні» кошти, щоб стати справжнім професіоналом: «правильна» оболонка для MySQL, знання основної структури і тестова БД. І все це в сукупності зможе значно знизити температуру кипіння вашого «казанка», від якого не застрахований ні звичайний «чайник» ні «тертий калач» професіонал. До наступного «кипіння» Справжнім «Чайникам» присвячується або MySQL для початківців