Сша хочуть заборонити ввезення важливого компонента для виробництва чіпів-intel вважає, що це посилить дефіцит чіпів

32

Комісія сша з міжнародної торгівлі розглядає питання про заборону імпорту суспензії для хіміко-механічної планаризації кремнієвих пластин, що реалізується під брендом optiplane. Її виробництвом на тайвані і в японії займається американська компанія dupont’s rohm&haas. Проти заборони імпорту цієї продукції виступила intel. Цей матеріал використовується для виробництва мікрочіпів і його нестача може посилити дефіцит на ринку напівпровідників.

Джерело зображення: adam glanzman / bloomberg

За словами найбільшого в світі виробника мікропроцесорів, «заборона на закупівлю, постачання і використання суспензії optiplane на лініях збірки напівпровідникової продукції в сша без 24-місячного перехідного періоду може загрожувати національним і економічним інтересам країни».

На даний момент комісія сша з міжнародної торгівлі розглядає подачу скарги американської компанії cmc materials. На думку останньої, компанія dupont’s rohm&haas використовує її запатентовані технології для випуску optiplane. Зокрема, під питання потрапила технологія, що описує додавання в суспензію кремнієвих частинок. Фінальний продукт використовується для полірування напівпровідникових шарів кремнієвих пластин. Сама cmc materials використовує зазначену технологію при виробництві своєї продукції idiel.

Минулого літа американський суд прийняв сторону cmc materials і відкинув заяви dupont’s rohm&haas про те, що патент cmc materials є недійсним. На даний момент остаточний вердикт у суперечці приймається експертами комісії з міжнародної торгівлі. Рішення відомство має винести вже найближчим часом.

Виробництво напівпровідників — це дуже складний процес, що включає накладення найтонших шарів (нерідко товщиною всього в один атом) провідних і ізолюючих матеріалів на кремнієву підкладку. Весь процес може займати місяці роботи. На різних етапах цього виробничого процесу використовуються спеціальні суспензії і ” на перший погляд незначні відмінності між ними насправді мають колосальний вплив на виробниче середовище», вказує intel.

Заборона на ввезення суспензії optiplane в сша поставить intel під удар, оскільки вона, на відміну від її конкурентів, активно покладається на американські виробничі потужності. Азіатські ж виробництва порушені забороною не будуть. Як пише bloomberg, юристи комісії з міжнародної торгівлі, в цілому згодні із закликом intel про необхідність забезпечити 24-місячну відстрочку при будь-якій забороні імпортованої продукції.

«ця відстрочка надасть intel достатньо часу для того, щоб знайти прийнятну альтернативу забороненому до імпорту матеріалу, особливо якщо комісія також врахує глобальний дефіцит напівпровідникової продукції», — повідомив в торгову комісію минулого місяця один з юристів відомства томас чен (thomas chen).

На думку тієї ж cmc materials, компанії intel і dupont використовують ситуацію з дефіцитом чіпів в якості виправдання для відходу від санкцій.