Стали відомі характеристики чіпсета intel z690: підтримка 28 ліній pcie і dmi 4 покоління

18

Сьогодні, завдяки порталу pc inquisitor, з’явилася можливість дізнатися подробиці про прийдешній флагманському чіпсеті intel z690 для процесорів alder lake, а також поглянути на нову фотографію самого процесора.

Як видно з зображення вище для сокета lga1700 буде потрібно більше контактних майданчиків, що змусило intel перейти до використання прямокутного дизайну процесорів alder lake. Це перша фотографія чіпа alder lake з минулого року, коли в мережу потрапила дебютна фотографія інженерного зразка процесора:

Крім того, у pc inquisitor з’явилося більше інформації про графічних процесорах наступного покоління. Нижче представлена блок-схема флагманського чіпсета z690 для нових материнських плат.

Згідно зі схемою набір логіки z690 отримає лінії pcie gen5 у вигляді 1х16 або 2х8, які будуть безпосередньо з’єднані з центральним процесором, тоді як набір мікросхем буде підтримувати до 12 ліній pcie gen4 і до 16 ліній pcie gen3. Така конфігурація шини pci express означає, що процесор буде підтримувати до чотирьох накопичувачів pcie gen4 nvme без використання 16 ліній pcie gen5, які можуть бути повністю віддані дискретному графічному процесору.

Процесори alder lake 12-го покоління будуть підтримувати пам’ять стандартів ddr5 або ddr4 в двоканальному режимі. Наведена вище схема підтверджує слайд, представлений на дні архітектури intel, на якому згадувалася підтримка пам’яті ddr5-4800 і ddr4-3200. Крім цього dmi (direct media interface) також буде оновлений. Поточна серія core 11-го покоління вже отримала dmi 3.0 з 8 смугами, тоді як чіпсет z690 буде оновлений до pci gen4 x8.

Нагадаю, що вихід процесорів нового покоління і материнських плат на базі чіпсета z690 відбудеться 17 листопада.