Столичний портал держпослуг інтегрують з системою розпізнавання осіб

15

В уряді москви мають намір розширити функціональність загальноміського порталу mos.ru. Відповідно до контракту, розміщеного на порталі держзакупівель, фотографії, завантажені в систему користувачами для отримання держпослуг, будуть передаватися в базу столичного гу мвс росії.

Джерело фото: mos.ru

Як з’ясував “коммерсантъ«, підрядником є пермська компанія» брайт софт”, сума контракту становить 236 мільйонів рублів. На реалізацію проекту, виконання якого замовлено столичним цку «інформаційне місто», відводиться 440 днів з дати укладення контракту.

За даними видання, підряднику необхідно інтегрувати в mos.ru систему збереження ” еталонної фотографії з профілю користувача в додаткову галерею підсистеми автоматичної реєстрації сценаріїв індексування відеоінформації (парсів) єдиного центру зберігання даних (єцхд) гу мвс росії по москві», а також забезпечити збір телеметрії і медіаданих зі смартфонів користувачів. Варто відзначити, що сам портал mos.ru вже інтегрований з “системою дистанційного навчання«,» єдиною мобільною платформою москви«, порталом» активний громадянин”, єдиною медичною інформаційно-аналітичною системою москви (еміас), системою гибдд та іншими платформами.

Про те, що москва витратить 130 млн рублів на вдосконалення самої системи розпізнавання осіб, стало відомо ще минулого місяця. За деякими даними, поліцейські зможуть не тільки виявляти місце розташування злочинців, а й обчислювати їх маршрути і можливих спільників.

За словами викладача проекту moscow digital school олега блінова, система парсів єцхд може використовуватися практично в будь-яких цілях, наприклад, для штрафування порушників режиму самоізоляції. Не виключена і продаж в» даркнеті ” даних про місцезнаходження людини з точністю розпізнавання від 95 % — згідно з умовами контракту такі характеристики повинна забезпечити парсив єцхд.

На думку експертів, використання фотографій з численних державних і окологержавних порталів москви не суперечить закону. У 152-фз, що визначає правила збору та обробки персональних даних, така можливість передбачена «для цілей держуправління».