Топ-7 емуляторів sega mega drive / genesis для різних платформ

14

Sega mega drive – це одна з найвпливовіших домашніх консолей, коли-небудь створена в історії ігрової індустрії. Тому не дивно, що люди хочуть грати в свої улюблені ігри з цієї приставки на смартфонах або на пк. Тут на допомогу приходять емулятори, які допоможуть зануритися в світ ретро-геймінгу.

1. Gens

платформи : windows, linux

Це досить надійний емулятор, який дає можливість запустити ретро гри без особливих зусиль. Він дозволяє вводити ігрові чіти і має підтримку зовнішніх плагінів. Крім стандартних ігор з сега, емулятор також може працювати з 32x і sega-cd. Відсоток сумісності ігор 92%, тому gens може запустити практично всі класичні ігри.

2. Retroarch

платформи : windows, macos, linux, android, ios, raspberry pi, freebsd

Вважається одним з кращих емуляторів. Крім того, що він емулює sega mega drive, програма дозволяє запустити ігри з n64, snes, nintendo 3ds, dreamcast і з практично будь-якої іншої існуючої консолі. Емулятор підтримує гру по мережі і модулі для запису геймплея. Крім того, він також використовує шейдери, щоб зробити екран схожим на класичне зображення з епт‑телевізора.

3. Exodus

платформи : windows

Це емулятор сега, розроблений компанією nemesis для windows. Він розроблений з відкритим вихідним кодом, має безліч інструментів налагодження та розробки, а також використовує багатопоточність для поліпшення синхронізації між емульованими компонентами.

4. Openemu

платформи : macos, windows, android

Емулює sega mega drive (і не тільки) для користувачів mac. По суті, це ретро-ігрова версія itunes, в якій користувачеві доступна підтримка більшості класичних ігор, можливість складання власних бібліотек, збереження, гнучкі налаштування і досягнення. Плюсом також є і те, що програма активно підтримується розробниками, тому для неї регулярно виходять оновлення.

5. Classicboy

платформи : android

Це додаток для android, що дозволяє запускати ретро-ігри. Емулятор працює з n64, nes, gameboy і, звичайно ж, з sega mega drive. Сам додаток можна завантажити безкоштовно, але деякі функції, такі як збереження, доступні тільки після покупки програми. Оскільки це додаток для смартфона, управління в іграх працює через сенсорний екран, але передбачена можливість підключення bluetooth-геймпада.

Завантажити з google.play

6. Md.emu

платформи : android

Платний емулятор для смартфонів. Видає прийнятну якість графіки, підтримує збереження, досягнення і чіти для ігор.

Завантажити з google.play

7. Kega fusion

платформи : windows, linux, macosx

Kega fusion – мабуть кращий емулятор sega mega drive всіх часів! дана програма сумісна практично з усіма ретро-консолями, підтримує 60 кадрів в секунду і забезпечує відмінну продуктивність. У емулятора досить простий інтерфейс, налаштування не захаращені купою параметрів, тому користувачам не доведеться шукати інструкції на youtube.

Як встановити емулятори

Встановити емулятор не складно, просто дотримуйтесь інструкції нижче:

 1. завантажити емулятор. більшість з них поширюються безкоштовно, тому ви без зусиль знайдете посилання на скачування на тематичних сайтах.
 2. розпакування файлів. залежно від типу скачаного файлу, діяти доведеться по-різному. Exe-файли розпаковуються автоматично, тому вам потрібно лише вказати шлях встановлення. Rar-файл-це архів, який потрібно відкрити за допомогою winrar або 7-zip. Скопіюйте файли з архіву в створену папку.
 3. завантажити гру. ігри можна взяти з тих же тематичних сайтів, або завантажити з торрента.

Як грати в ігри для» сега ” на пк

Запуск ігор також не є складним завданням:

 1. відкрийте емулятор. Для цього або запустіть ярлик з робочого столу, або exe файл з папки.
 2. клікніть по розділу “файл«, потім натисніть»відкрити”. Інтерфейс більшості емуляторів практично однаковий.
 3. вкажіть шлях до завантаженої гри і виберіть виконавчий файл.

Якщо все зроблено правильно, то гра негайно запуститься.

Управління в емуляторі sega

Грати в емуляторі можна за допомогою клавіатури і мишки, але так як ігри консольні – все ж краще скористатися геймпадом. У програмах є параметри, які дозволяють задати конфігурацію для будь-якого usb-геймпада. Тому перш ніж починати грати, варто налаштувати елементи управління. Інструкція зроблена на прикладі kega fusion:

 1. підключіть геймпад до usb-порту на пк або ноутбуці.
 2. відкрийте емулятор.
 3. натисніть “параметри«, виберіть» встановити конфігурацію«, потім перейдіть на вкладку» контролери”, щоб отримати доступ до налаштувань управління.
 4. у вікні, відзначте свій геймпад, а потім натисніть “визначити”. З’являться команди в нижній частині вікна з написом:»натисніть кнопку/напрямок”. Клацніть по відповідній кнопки на d-pad, щоб задати конфігурацію.
 5. після призначення всіх клавіш, натисніть «ок», щоб вийти з вкладки «контролери».

Після установки параметрів управління, ваш геймпад повинен правильно працювати з будь-якою грою.