У китаї планують ввести кримінальну відповідальність для майнер і заборонити новини про криптовалюта

15

Китайська влада все активніше включаються в протистояння з криптовалюта. Насамперед з країни витіснили майнер, що дозволило зменшити навантаження на електричні мережі, знизивши викиди в навколишнє середовище. Ясно, що на місце ферм завтра встануть нові заводи з виробництва напівпровідників, але на той момент подібні дії були названі переможними. Відразу ж після цього взялися за дрібних майнер і власників криптовалюта. У китаї всім фінансовим установам заборонено виводити гроші з будь-яких кріптобірж, а значить місцеві жителі виявилися заручниками нових вимог, адже у багатьох на віддалених гаманцях скупчилися немаленькі суми.

Якщо судити з останньої риторики чиновників, то готуються ще більш жорсткі заходи. В першу чергу йде про інвестиції в цифрові валюти. Планується заборонити всім громадянам країни вкладати гроші в місцеві та іноземні стартапи і компанії, так чи інакше пов’язані з криптовалютами. Оскільки реалізувати це буде вкрай складно, спочатку вводяться обмеження і контроль за державними інвестиціями. Так, опубліковано список з 123 напрямків, куди категорично не можна інвестувати будь-яким державним структурам. Теоретично, це також дійсно і для приватних інвестицій, але поки контроль за цим сектором не такий суворий. Особлива увага приділятиметься публікаціям новин про криптовалюти, або навіть передруку матеріалів зарубіжних видань. Це означає, що в китаї не можна буде не тільки використовувати криптовалюта, але навіть писати про неї.

Також повідомляється про нову ініціативу народного банку китаю, в рамках якої розглядаються перспективи кримінального переслідування громадян країни, що займаються майнінгом і трейдингом. Буде вивчена можливість доповнення вже існуючих юридичних норм, що призведе до того, що злісні порушники отримають реальні терміни за свою діяльність. Всі державні структури вже заявили про готовність неухильно дотримуватися нових вимог. Подробиці з цього приводу опублікують найближчим часом.

Можна зробити висновки, що уряд піднебесної поспішає. Цифровий юань повинен бути запущений в широке користування вже в 2022 році, а значить до цього моменту необхідно зробити все можливе, щоб громадяни забули про існування альтернатив. Швидше за все, окремі індивідууми продовжать тримати криптовалюта на віддалених гаманцях, а ось повноцінно нею розпоряджатися не вийде. Всі біржі закриють громадянам китаю доступ до своїх послуг, а значить можна буде користуватися тільки холодними гаманцями.