У пар придумали аеротаксі macrobat, конструкція якого схожа на птицю — у нього лапи замість коліс

30

Унікальний концепт малого авіатранспорту продемонстрував південноафриканський стартап phractyl — мова йде про електричний літальний апарат (аеротаксі), аналогів якому просто не існує. Замість традиційних коліс машина пересувається по землі на двох кінцівках, які закінчуються гусеницями, а «майже вертикальні» зліт і посадка виробляються за допомогою гвинтів на повертаються навколо поперечної осі крилах.

Джерело зображень: phractyl.com

Враховуючи очевидні труднощі з дорожньою інфраструктурою на африканському континенті, використання кінцівок замість коліс представляється розумним рішенням. З приводами на трьох зчленуваннях ці ноги дозволяють машині долати різні нерівні поверхні, а також нахилятися для зльоту на кут близько 45°, і ще додаткові 20 ° дає нахил крил. Коли macrobat піднімається в повітря, кінцівки прибираються, і в польоті апарат поводиться подібно літаку.

Технічних характеристик у концепту поки не так багато: phractyl повідомляє про запас ходу в 150 км, максимальному корисному навантаженні в 150 кг і максимальній швидкості в 180 км/ч.одномісна кабіна передбачає присутність або єдиного пасажира або пілота, або одного тільки вантажу, оскільки передбачається можливість польоту в режимі віддаленого управління. На практиці електроліт зможе використовуватися для прогулянок, медичних місій, доставки вантажів, інфраструктурних інспекцій і обробки посадок сільгоспкультур.

Проект поки дуже далекий від комерційної стадії — стартап phractyl поки навіть не уточнює будь-яких термінів. Зараз компанія працює над створенням прототипу в масштабі і активно шукає джерела фінансування.