У росії створять автоматичну систему пошуку забороненої інформації в інтернеті

14

Головний радіочастотний центр (грчц), який підпорядковується роскомнагляду, оголосив тендер на створення автоматичної системи пошуку забороненої інформації в змі, соцмережах і месенджерах. Відповідні документи опубліковані на порталі держзакупівель.

Як повідомляє видання tjournal, система під назвою “моніторинг інформаційних ресурсів” (іс світ) буде знаходити інформацію, поширення якої на території російської федерації обмежено або заборонено.

У тендері зазначено, що система повинна в автоматичному режимі відстежувати такі публікації, виявляти джерела даних, знаходити дзеркала заблокованих сайтів і «неточні смислові копії» матеріалів. Крім того, за задумом, вона буде групувати тексти по згадуваним людям, організаціям і локаціях, аналізувати думку автора, давати оцінку (негативну, нейтральну, позитивну) і прогнозувати, кому може бути цікава публікація на основі таких факторів, як стать, вік, освіта і дохід. Зберігати дані система повинна протягом трьох років.

За договором, іс світ буде розроблятися в два етапи. Максимальна вартість робіт на першому етапі становить 58,5 млн рублів. Тендер триватиме до 17 вересня.