У розгортанні мереж 5G лідирує Китай

206

У міжнародній гонці на розгортання високошвидкісного інтернету 5G лідируючу позицію утримує Китай. До такого висновку прийшли аналітики з інформаційно-дослідницької організації Analysys Mason.

Ними був складений топ-10 країн, які до цього моменту досягли найбільшого прогресу у впровадженні та випробуваннях 5G-обладнання. Вважається, що успіх китайців у цій сфері зумовлений узгодженими діями уряду і стільникових операторів.

Китайські провайдери вже готуються до запуску 5G

Кожен з китайських провайдерів вже встиг призначити дату запуску 5G. Керівництво країни в свою чергу працює над тим, щоб створити постачальникам мережевих послуг всі необхідні умови.

Зокрема, до них відноситься виділення смуг від 100 MHz до середніх частотах і від 2000 MHz у високих допомогою аукціонів. Якщо Китаю вдасться підтримувати заявлені стандарти, країна зможе стати абсолютним лідером у просуванні мереж п’ятого покоління.

Китайців активно доганяють і інші країни в гонці за 5G

На другому місці по активності розгортання 5G знаходиться Південна Корея, на третьому – США, на четвертому – Японія. Це ті країни, які так само, як і Китай, приділяють основну увагу співпраці і розподілу обов’язків. Непогано йдуть справи у Великобританії, Іспанії та Італії, де в цьому році проводяться аукціони з розподілу радіочастотного спектру. Але в цілому Європа помітно відстає від азіатських країн.

За даними дослідницької фірми CCS Insight, до 2023 року Старий Континент зможе забезпечити лише 100 мільйонів підключень по мережах 5G. В якості основних причин, що гальмують розвиток новітніх стандартів зв’язку, називаються відсутність узгоджених дій між владою та провайдерами, загальний фокус на використанні 4G, сильна фрагментація ринку і зростаючий контроль над засобами бездротового зв’язку.

Китайці лізуть у всі потихеньку

Не так давно успішний китайський виробник техніки OPPO оголосив про своє рішення створити міжнародну мережу установ, що проводять дослідження в області ШІ і мереж 5G. Компанія вже уклала співпраця з Стенфордським і Нью-Йоркським університетами, метою якого є вивчення існуючих стандартів зв’язку, а також створення спільних інноваційних розробок.

Власну роботу в цій галузі американці ведуть і своїми силами. Щоб допомогти окремим штатам і провайдерам виробити узгоджені дії щодо прийняття нових стандартів, асоціація виробників стільникового зв’язку CTIA запланувала проведення 5G саміту, на якому сподівається об’єднати відповідні органи управління і визначити найкращий шлях розвитку.

Джерело: http://sokal-shop.net.ua/