У сша розроблена технологія бездротової передачі енергії з використанням лазерів

20

Бездротова передача енергії може виявитися дуже корисною, але її зона дії є серйозною перешкодою. У новому пробному проекті ericsson і powerlight technologies продемонстрували техніку, звану оптичним променем, з використанням лазера для передачі енергії на портативну базову станцію 5g.

Більшість людей знайомі з бездротовим живленням для зарядки таких пристроїв, як телефони, годинники або навушники, але для цього їх все одно потрібно ставити на підставку, що обмежує можливості їх використання. Лабораторні установки експериментують з більшими системами, які можуть заряджати пристрої в будь-якому місці в межах кімнати, але як щодо передачі електрики на великі відстані на відкритому повітрі?

Компанія powerlight розробляла технологію для цього протягом багатьох років, а тепер продемонструвала її на дослідній моделі у співпраці з телекомунікаційною компанією ericsson. Система складається з двох основних компонентів-передавача і приймача, які потенційно можуть перебувати на відстані сотень і тисяч метрів один від одного.

Система не посилає електрику безпосередньо, як котушка тесла – замість цього електрику на передавачі використовується для створення потужного променя світла і направляється на приймач, який вловлює його за допомогою спеціалізованої фотоелектричної матриці. Вона, в свою чергу, перетворює вхідні фотони назад в електрику, щоб живити будь-який пристрій, до якого вона підключена.

Хоча може здатися небезпечним пучок високо інтенсивного світла, що проходить через відкритий простір, тут передбачені заходи безпеки. Сам промінь оточений ширшим “циліндром” з датчиків, які визначають, коли щось наближається, і відключають промінь протягом мілісекунди. Це настільки швидко, що швидкоплинні переривання, наприклад, птахи, не вплинуть на роботу сервісу, але на приймальному кінці є резервні батареї для покриття можливих більш тривалих збоїв.

В даному випадку система powerlight живила одну з базових радіостанцій 5g компанії ericsson, яка не була підключена ні до якого іншого джерела живлення. Система передавала 480 ват на відстань 300 м (985 футів), але команда каже, що технологія вже здатна передавати 1000 ват на відстань 1 км (0,6 милі), з можливістю розширення в ході майбутніх випробувань.

Бездротове живлення цих пристроїв 5g може зробити їх більш портативними, що дозволить розгорнути їх у тимчасових місцях з високим попитом, таких як фестивалі та заходи, або під час стихійних лих, коли інша інфраструктура була порушена.

Технологія оптичного променя powerlight може знайти застосування і в багатьох інших областях, наприклад, для зарядки електромобілів, підвищення регульованості енергосистеми на льоту і навіть, можливо, в майбутніх космічних польотах.

Це не єдина компанія, що працює над досягненням подібних цілей. У минулому році новозеландський запуск emrod представив свою власну концепцію передачі енергії на великі відстані, але замість світла та фотоелементів він передавав мікрохвильову енергію між антенами. Прототипи emrod до цих пір передавали близько 2 кіловат енергії на відстань 40 м (130 футів), і компанія стверджує, що їх можна масштабувати, щоб передавати набагато більше енергії на десятки кілометрів.