У світі зростає попит на кнопкові мобільні телефони

235

Мобільні телефони старого зразка знову стали популярними, причому ця тенденція спостерігається у світовому масштабі. Продажі мобільників з кнопковим набором зросли на 5%.

Для порівняння: світова реалізація сучасних смартфонів з набором самих ходових споживчих функцій характеризується всього лише невеликим відсотком приросту (2%), що вважається низьким показником для технологічного ринку.

І більше ніякої залежності від смарфона

Основним поясненням зростання інтересу до «old school»-моделям телефонів, які не мають виходу у всесвітню павутину, є навмисне бажання користувачів позбавити себе щохвилинної можливості доступу в інтернет, використання соцмереж, перевірки пошти, моніторингу оновлень та ін.

За даними статистики, в середньому власник сучасного смартфона заглядає в нього кожен раз через інтервал приблизно 12 хвилин. Незабаром така поведінка стає нав’язливим, що в підсумку призводить до постійної апатії. Сьогодні в світі люди стали усвідомлено робити вибір в користь апаратів лише для відправки смс і здійснення дзвінків. Так колишні володарі смартфонів хочуть самостійно позбутися від інтернет-залежності.

Згідно з дослідженнями психологів, які вивчали часте використання смартфонів, їх власники часто стикаються з цією залежністю від девайса, причому вони самі це усвідомлюють, але не можуть нічого з цим зробити. Фахівці уточнюють, що власники пристроїв володіють підвищеним занепокоєнням і страхом пропустити яку-небудь подію в інтернеті або в соціальних мережах, тому використання ними телефону носить нав’язливий характер. На думку психологів, така поведінка може стати причиною замкнутості, неуважності і втрати контролю над власними діями.

Проведене дослідження британського Держкомітету з телебачення, радіомовлення і поштового зв’язку (Ofcom) показало, що близько 80% жителів Великобританії не уявляють своє життя без смартфона. За середніми підрахунками, власники пристрою витрачають 2,5 в день на інтернет, а в категорії від 18 до 24 років показник зростає до 3 годин 15 хвилин.

Джерело: http://webcom.dn.ua/