Українська поліція заарештувала оператора ddos-ботнету, який контролює 100000 пристроїв

15

Зловмисник був заарештований у своєму будинку в прикарпатті, де він нібито використовував ботнет для проведення ddos-атак або іншої шкідливої діяльності. Це включало в себе підбір облікових даних для входу на веб-сайти, розсилки спаму і тестування на проникнення на віддалених пристроях для виявлення і використання вразливостей.

Згідно із заявою сбу, хакер не просто використовував всю міць свого ботнету для злому сайтів, він також проводив розвідку і тестування цільових веб-сайтів на проникнення для виявлення і використання вразливостей. У прес-релізі сбу україни йдеться, що хакера наймали на приватних форумах і в telegram-каналах, де йому платили через електронні платформи, такі як webmoney. А ця платіжна система знаходиться під санкціями в україні.

Хакер зареєстрував акаунт на webmoney зі своєю реальною адресою, що дозволило українській поліції дізнатися, де він живе. У будинку правоохоронні органи конфіскували комп’ютерне обладнання, яке контролювало ботнет, і тим самим припинивши його діяльність. Українському хакеру зараз пред’явлено звинувачення в порушенні ч.2 ст. 361-1 кримінального кодексу країни, що стосується поширення і продажу шкідливого програмного забезпечення, а також втручання в роботу комп’ютерів і мереж.

Ці звинувачення можуть спричинити за собою суворе покарання, наприклад, кілька років тюремного ув’язнення, але поліції спочатку необхідно повністю оцінити докази, що зберігаються у вилучених системах, для визначення всього обсягу дій хакера.