Установка joomla на OpenServer

282

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. CMS Joomla в даний час користується величезною популярністю, але як показує практика, велика кількість початківців веб-розробників, ставить у глухий кут, така тема, як установка Joomla на openserver. Тому сьогодні ми детально розглянемо все, що стосується даного питання.

Для початку хотів би зазначити, що CMS Joomla написана з використанням мови веб-програмування PHP, а значить для її роботи обов’язково необхідний інтерпретатор цієї мови, який працює на спеціальному веб-сервері. А значить, без нього просто не обійтися. Крім цього, для зберігання різної інформації – необхідна база даних, а значить і система управління базами даних. Відповідно, що б запустити CMS будинку, на локальному комп’ютері повинні бути встановлені всі перелічені вище програмні пакети. Звичайно новачкам, досить складно виконати установку даних програм і, що головне, правильно їх налаштувати. Тому на допомогу приходять спеціальні програмні пакети, такі як OpenServer, які у своєму складі містять все, що необхідно для роботи CMS Joomla.

Отже, умовимося, що продукт OpenServer у Вас встановлений, а значить, для початку перейдемо на офіційний сайт Joomla, для завантаження останньої актуальної версії системи управління контентом.

Установка joomla на OpenServer

Далі, натискаємо на посилання “Download” і переходимо в розділ завантажень.

Установка joomla на OpenServer

Використовуючи посилання “Download Joomla 3.5.1 English (UK), 3.5.1 Full Package”, викачуємо архів до себе на комп’ютер. Далі, переходимо в каталог domains папки установки програмного пакету OpenServer і створюємо новий каталог для зберігання файлової структури Joomla, наприклад joom.loc. В дану папку необхідно розпакувати вміст скачаного архіву.

Установка joomla на OpenServer

Далі, переходимо в інструмент phpMyAdmin для створення бази даних. Для цього запускаємо OpenServer, клікаєм по його іконці в треї, і в випадаючому меню, вибираємо вкладку “Додатково”, а потім посилання “phpMyAdmin”.

Установка joomla на OpenServer

Таким чином, переходимо на сторінку авторизації phpMyadmin.

Установка joomla на OpenServer

Вказуємо ім’я користувача за замовчуванням root, поле пароль залишаємо порожнім, і клікаємо по кнопці “Ok”.
Далі, переходимо на вкладку “Бази даних”.

Установка joomla на OpenServer

І створюємо нову базу даних, під ім’ям “joom”, використовуючи текстову форму.

Установка joomla на OpenServer

На цьому всі приготування закінчені, а значить, ми можемо безпосередньо розглянути тему установка джумла на опен сервер. Відповідно переходимо в браузер і звертаємося до каталогу з файловою структурою CMS за адресою http://joom.loc.

Установка joomla на OpenServer

Як Ви бачите, запускається перший крок установки движка Joomla, на якому необхідно вказати назву сайту, його короткий опис, імеіл адміністратора і дані для доступу до панелі адміністратора – логін і пароль.

Установка joomla на OpenServer

Наступний етап, додавання налаштувань підключення до бази даних, а саме логін і пароль користувача, ім’я бази даних, і префікс таблиць, який, хоч і генерується випадковим чином, Ви можете додати його самостійно, при необхідності.

Установка joomla на OpenServer

На останньому етапі Ви можете вибрати певний набір демонстраційних даних, які будуть встановлені при необхідності, а також перевірити підходить для CMS Joomla, конфігурація системи (у нашому випадку OpenServer). Тому для завершення установки, досить клацнути по кнопці “Установка”.

Установка joomla на OpenServer

Після установки движка, необхідно видалити каталог “installation”, для цього можна використовувати відповідне посилання.

Установка joomla на OpenServer

Власне на цьому встановлення завершено, а отже, тепер Ви знаєте відповідь на питання стосовно до CMS Joomla як запустити сайт на OpenServer.

Якщо Ви бажаєте навчитися працювати з CMS Joomla на професійному рівні, Вам буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!