В Яндекс.Браузері зявилася десктопна версія Дзен

195

Від автора: Яндекс запустив свій дескоптный браузер з рекомендаційної стрічкою на ринках 24 країн світу. Випробування нового функціоналу проходило з минулого року в мобільній версії програми.

Компанія Яндекс запустила свій браузер з рекомендаційної стрічкою Дзен. Таким чином вітчизняна програма стала першим у світі браузером, в якому реалізована персональна система рекомендацій, робота якої базується на технологіях штучного інтелекту і машинного навчання.

Яндекс.Дзен пропонує кожному користувачеві індивідуальну добірку джерел контента. У стрічці відображаються посилання на текстові публікації, відео, зображення та інші матеріали з Мережі, які збігаються з інтересами та уподобаннями конкретної людини.

Вперше індивідуальна стрічка рекомендацій з’явилася в минулому році в мобільній версії браузера від Яндекса. Тепер вона стала доступна і для десктопних користувачів додатку. Дзен відображається у вікні нової вкладки браузера в той момент, коли ви збираєтеся перейти на якийсь новий ресурс.

Новий функціонал базується на технології індивідуальних рекомендацій Диско, розробленої фахівцями компанії. На Диско також працюють кілька популярних сервісів Яндекса (Музиці і Маркеті).

Для аналізу і формування стрічки переваг Дзен використовує пошукову базу Яндекса, а також методи штучного інтелекту: лінгвістичну технологію обробки природної мови і машинне «зір». При цьому за остаточну генерацію стрічки відповідає Матрікснет.

Також повідомляється, що кожен користувач можна вручну налаштувати свій Дзен. Для цього потрібно перейти на цю сторінку.