Вчимося літати вище: PHP функції роботи з масивами

25

Від автора: якщо поспостерігати за роботою професійного розробника, то здається, що у нього рядка коду самі лягають на робочий «полотно», поступово перетворюючись в програмне «твір». А сам програміст при цьому також уміло поводиться з мовою, як досвідчений льотчик керує сучасним літаком. Щоб так професійно пілотувати» програмної наукою, потрібно досконало знати всі функції мови. Наприклад, PHP функції роботи з масивами.

«Ульот» з масивами

Масиви широко використовуються в програмуванні, в тому числі і серверному. З їх допомогою можна застосовувати окремі операції відразу до безлічі елементів. В PHP всі види масивів змішалися воєдино. Коротко пояснимо цю «тенденцію».
Дана мова не встановлює жорстких вимог до типу значення ключів (індексу). Тобто вони можуть бути як рядковими, так і числовими. Наприклад:

«PHP»,
«HTML» => 2,
3=> «JavaScript»,
4=>345,
«hello»=>250);
?>

Як бачите, не тільки ключі можуть бути різного типу, але і самі значення елементів. Також зверніть увагу, що для оголошення масиву використовується оператор array. Онпозволяет задавати значення ключів. Також існує інший спосіб ініціалізації масивів, при якому PHP «самостійно» додає індекси елементів:

Вчимося літати вище: PHP функції роботи з масивами

У даному прикладі ми використовували функцію var_dump(), яка не зовсім підходить для відображення масивів. Вона просто виводить значення і тип переданої їй змінної. Але часто інформація про тип може ускладнити обробку виведеного рядка. Тому в PHP є кілька спеціалізованих функцій. Для виведення значень масиву застосовуються print_r():

Вчимося літати вище: PHP функції роботи з масивами

Часто потрібно розсортувати елементи масиву за зростанням значень або дізнатися його довжину (кількість елементів). Використання відповідних функцій я покажу в одному прикладі: