Відеокарти подешевшають вже в травні

238

Виробники відеокарт очікують 40-процентного падіння попиту на свою продукцію. Всьому виною чутки про прийдешнє випуску ASIC-систем для видобутку другий за значимістю кріптовалюти Ethereum.

Зараз «Ефір» можна добувати тільки за допомогою графічних адаптерів, але якщо Bitmain в третьому кварталі року випустить обіцяний ASIC, то використання відеокарт в цих цілях не стане рентабельним.

ASIC проти відеокарти

На зорі розвитку майнінгу кріптовалюти добувалися в основному за допомогою процесорів і графічних адаптерів комп’ютерів. Добувалися – значить, апаратна частина комп’ютера розраховувала алгоритм блокчейна тієї чи іншої монети. Наприклад, блокчейн биткоина розраховується по алгоритму SHA-256, монеро – CryptoNote, лайткоин – Scrypt і так далі. З плином часу були створені чіпи, спеціалізовані виключно на розрахунку того чи іншого алгоритму видобутку криптовалют.

Саме ці чіпи і називаються ASIC (Application Specific Integrated Circuit) – інтегральна схема спеціального призначення. На основі зазначених чіпів були розроблені спеціальні комп’ютери, що вміють робити тільки одне: розраховувати той чи інший алгоритм для видобутку криптовалют. Вони в сотні і тисячі разів перевищують відеокарти за параметрами енергоефективності, тому видобуток монет з їх допомогою набагато вигідніше.

Bitmain – страшний сон для Gygabyte, MSI та інших

До недавнього часу АЅІСов для кріптовалюти Etherium не існувало. Звістка про їх розробці буквально підкосила ринок відеокарт, адже до цього друга по капіталізації криптовалюта світу добувалася виключно за допомогою графічних адаптерів. Руйнівником імперії виробників відеокарт стала китайська компанія Bitmain, яка випускає приблизно 80 відсотків світового обсягу ASIC для видобутку биткоина, майнінг якого за допомогою відеокарт вже в далекому минулому.

Зниження цін за зниженням обсягів поставок

Обсяги потенційних втрат провідні світові виробники выидеокарт, компанії Gigabyte, MSI, TUL та інші оцінюють приблизно у 40 відсотків. Великі торговельні мережі та оператори ферм для майнінг оперативно відреагували на інформацію і скасували попереднє замовлення на вже сплачені нові відеокарти на початку цього місяця. Представники компаній-виробників графічних адаптерів заявили про прийдешнє зниження цін на свою продукцію, про це ж говорять і продавці.

Очікується, що вже в травні-червні цього року світові ціни на відеокарти знизяться на 20-25 відсотків.

Рекорди продажів вже в минулому

Груднева «золота» криптовалютная лихоманка принесла багатомільйонні прибутки виробникам відеокарт. Вартість биткоина до кінця минулого року сягала 20 тисяч доларів, аналогічно першій криптовалюте росли в ціні і альткоины. Тільки компанія Gigabyte в 2017 році зуміла реалізувати понад 4,5 мільйона відеокарт, подвоївши свою щорічну прибуток. Перші 3 місяці 2018 року також принесли зростання продажів і за підсумками кварталу склали майже 30 відсотків. MSI не відставала від неї, збільшивши прибуток за березень до 395 мільйонів доларів.

Звичайно, нерентабельність видобутку Ефіру за допомогою відеокарт боляче вдарить по їх виробниках, залишивши рекорди продажів у минулому. Експерти також очікують і падіння прибутку виробників графічних чіпів, компаній NVIDIA і AMD, у розмірі 10 і 20 відсотків відповідно.

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/