Всі програми google для ios чекає масштабний редизайн. Що зміниться

10

Незважаючи на те що ios і android є прямими конкурентами , саме мобільна операційка apple є для google свого роду вітриною. У тилу ворога пошуковий гігант намагається максимально підлаштовуватися під навколишнє середовище, йдучи на абсолютно нетипові для себе компроміси. Згадайте, адже саме iphone першим отримав нові красиві віджети сервісів google і саме на iphone з додатків google пропали інструменти відстеження користувачів. Але, як виявилося, це був тільки початок, тому що тепер спеціально під ios корпорація добра вирішила провести масштабний редизайн своїх додатків.

Додатки google для ios чекають великі зміни

Apple і google об’єднуються проти влади сша, щоб захистити app store і google play

google запланувала серйозні зміни в інтерфейсі фірмових додатків для ios. Про це розповів керівник дизайнерського відділу google design джефф веркойен. За його словами, редизайн дозволить краще адаптувати софт під особливості операційної системи apple, тим самим зробивши його більш нативним і менш чужорідним, як це було раніше, коли google експлуатувала концепцію material design і на ios, і на android . Однак в кінцевому підсумку дизайнери прийшли до висновку, що один і той же варіант зовнішнього оформлення, відповідний однієї ос, може абсолютно не підходити інший.

Оновлення додатків google

Спочатку ми прагнули до єдиної стилістики своїх додатків на різних платформах, проте поступово стало зрозуміло, що через це наш софт став розходитися з вимогами apple, які вона пред’являє до розробників. Ми намагалися заповнити недоліки uikit, які тоді бачили, але в підсумку стало ясно, що ми рухаємося не в тому напрямку. Тому на початку 2021 року ми провели переоцінку наших цінностей і запитали себе: чи так необхідно створювати додатки в єдиному стилі з вихідною платформою? а чи не можемо ми відступити від старих правил і просто користуватися рішеннями, якими нам пропонує ios, — говорить веркойен.

У додатків google для ios хороші тільки віджети, а інтерфейс абсолютно непотрібний

По факту, в гонитві за формою google багато втратила у фактичному змісті своїх додатків. Так, що на ios, що на android – вони майже не відрізнялися один від одного. Але це прагнення до уніфікації виявилося помилковим. В результаті додатки google на iphone стали виглядати абсолютно чужорідно, підкреслюючи тим самим радикальні відмінності в компонуванні інтерфейсу ios і android , що в свою чергу призвело до втрати інтуїтивності при використанні.

За прикладами далеко ходити не треба. Візьміть хоча б gmail. Довгий час в поштовому додатку google використовувалося бічне меню, яке викликалося абсолютно нетиповим для ios жестом. А діалогові вікна? це ж окремий вид тортури. Причому ці проблеми були характерні практично для всіх додатків пошукового гіганта, незалежно від їх призначення. Розробники google намагалися перенести досвід android на ios без змін, і через це поплатилися.

Дизайн додатків ios

Поки google не розкриває, як саме зміняться її додатки для ios . Однак деякі натяки нам все-таки дали. Наприклад, планується, що розробка пз буде будуватися на легкості і невимушеності, властивої ios, а також на підвищеній увазі до деталей. Відверто кажучи, для більшості користувачів ці слова практично нічого не значать. У їхніх вухах вони звучать, як»ми збираємося зробити добре, а погано робити не збираємося”. Однак сумнівів у тому, що нас чекають дійсно радикальні перетворення, просто немає.

Google належить поєднати вимоги uikit і material you. Подивимося, що вийде

Google працює над новим дизайном своїх додатків вже давно. Мабуть, цей проект почався навіть раніше, ніж у 2021 році. У всякому разі, однією з ознак роботи, що ведеться явно може вважати віджети в ios 14. Google реалізувала їх на дуже високому рівні, фактично давши користувачам зрозуміти, що цей компонент інтерфейсу може бути зручним і корисним. Але одна справа віджети, по суті, що представляють собою мініатюру, і зовсім інше-оформлення додатків цілком. На це потрібно витратити чимало часу. Так що перших результатів чекати раніше 2022 року точно не варто.

Перед google стоїть важке завдання. Їй належить поєднати воєдино вимоги apple до створення інтерфейсів додатків і концепцію material you, ненав’язливо вписавши її в uikit. Так, компанії слід зробити інтерфейс свого по більш схожим на ios, але і забувати про свої напрацювання теж не слід. У цій справі головне не перестаратися. Тобто взяти за основу механізм фарбування інтерфейсу в кольори малюнка робочого столу — можна, а ось використовувати принципи управління, характерні для android в додатках для ios вже не варто.