Встановленим вітчизняним пз ніхто не користується. Чому так?

12

З квітня діє закон, який зобов’язує виробників встановлювати російські додатки на мобільні пристрої, що продаються в рф. Як з’ясувалося, вжиті заходи майже не позначилися на популярності вітчизняного пз. Чому?

Деталі дослідження

Агентство telecomdaily з’ясувало, що 64% власників смартфонів samsung навіть не помітили, що на їх гаджетах є розділ з іконками вітчизняних утиліт. На ios, яка пропонує завантажити російські програми при першому включенні пристрою, проігнорували менше — 45%. Число завантажень просуваються додатків також не виросло.

Закон наказує вендорам вибирати один з трьох варіантів установки пз. Можна вбудовувати його в пам’ять апарату або пропонувати завантажувати при активації смартфона. Третій варіант-встановлювати софт лише після того, як користувач натисне на конкретний ярлик.

Перша причина: недостатня нав’язливість

Формулювання закону дозволяє виробнику одночасно виконувати вимоги рф і не заважати власнику гаджета. Наприклад, при стартовому включенні iphone з’являється вікно з пропозицією завантаження. Якщо його пропустити, більше воно вас не потурбує. Samsung ж ховає папку з непривабливою назвою «закон» на другорядний екран, тому багато її не знаходять.

Причина друга: користувачі не люблять змінювати налаштування

Різні дослідження стверджують, що переважна більшість людей залишає параметри за замовчуванням. Є експеримент, в якому користувачів попросили поділитися файлом налаштувань microsoft word — – для 95% він виявився стандартним.

Так як закон не зобов’язує встановлювати вітчизняне пз в якості штатного, покупці телефонів ігнорують ці утиліти. Прикладом може послужити браузер: хоча apple пропонує завантажити ” яндекс.браузер”, система продовжує використовувати safari як стандартний оглядач. Саме тому google платить» яблучному ” гігантові мільярди доларів, щоб її пошуковик залишався в ios основним.

Причина третя: пропонований софт і без того популярний

За даними опитування, найкориснішими з пропонованих додатків стали «держпослуги», «яндекс.карти”, пошукова утиліта “яндекса” і ” яндекс.браузер”» у росії цими сервісами активно користуються і без усілякого нав’язування. Тому не дивно, що державне лобіювання не призвело до зростання числа скачувань.