Вуглецевий слід виробників чіпів в рази більше, ніж у автовиробників

22

Необхідність активного зниження викидів парникових газів зараз обговорюється на найвищому політичному рівні, супутні заходи повинні торкнутися всі ключові галузі промисловості. Як зазначає business korea, напівпровідникова галузь в цьому сенсі не може похвалитися високою екологічною безпекою. Мало того, що профільні підприємства споживають багато води, так ще й генерується для їх потреб електроенергія в більшості випадків отримана з невідновлюваних джерел.

джерело зображення: business korea

За даними cnbc, в період з 2017 по 2019 роки tsmc збільшила вуглецеві викиди з шести до восьми мільйонів тонн на рік, а в минулому році на тлі різкої експансії виробництва вони перевищили 15 млн тонн. Випускає автомобілі корпорація gm, наприклад, задовольняється більш скромними показниками. Intel в 2019 році споживала в чотири рази більше води, ніж ford motor, а кількість промислових відходів, отриманих процесорним гігантом, виявилося в три рази вище показників ford.

Samsung electronics займає друге місце в напівпровідниковій галузі за обсягами вуглецевих викидів-минулого року вони досягли 12,9 млн тонн. Південна корея при цьому поставила перед собою мету досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року або ще раніше. При наявності такого великого генератора парникових газів зробити це буде не так просто. У випадку з tsmc до 90% генерується на тайвані електроенергії зараз виходить шляхом спалювання вугілля, хоча до кінця десятиліття компанія має намір до 40% споживання електрики перевести на поновлювані джерела. До 2050 року tsmc ставить перед собою мету звести вуглецеві викиди до нуля.