Вирішена ключова проблема на шляху створення термоядерного реактора

12

Вчені массачусетського технологічного інституту зробили прорив на шляху створення робочого термоядерного реактора. Команді дослідників вдалося створити надпровідний магніт, розмір якого в 40 разів менше, ніж у звичайних магнітів.

Результатом роботи стала установка, що генерує магнітне поле в 20 тесла. Дослідники підкреслюють, що новий стрічковий магнітнийматеріал призвів до зменшення розміру, а сам пристрій займає всього 1/40 від того, що потрібно в разі використання звичайних магнітів. Це великий крок на шляху створення термоядерного реактора меншого розміру, здатного досягатиболее високих температур.

Автори проекту заявляють, що таким чином усунули перешкоду на шляху до комерційної термоядерної енергетики. Дослідники пояснюють, що новий стрічкоподібний магніт став самимсильним з коли-небудь створених на землі і вважається великим досягненням. Експерти вважають, що одного разу він дасть людству майже безмежну енергію.

«термоядерний синтез у багатьох сенсах вважається найбільш ефективним джерелом енергії. Це дійсно переломний момент для науки і техніки термоядерного синтезу», — пояснюють фізики.