Виявлено фтор в галактиці на рекордній відстані від сонячної системи

21

Європейська південна обсерваторія (european southern observatory, eso) повідомляє про те, що дослідникам вдалося зробити важливе відкриття, яке проливає світло на механізм утворення фтору у всесвіті.

Джерело зображень: eso

Вчені з хертфордширського університету у великобританії зафіксували наявність фтору (у складі фториду водню) у великих хмарах газу у віддаленій галактиці ngp-190387, яка знаходиться на відстані більше 12 млрд світлових років від нас. Це галактика з активним зіркоутворенням.

«так як зірки викидають назовні утворилися в їх ядрах елементи, коли їх життя добігає кінця, ця знахідка означає, що зірки, в яких утворився фтор, повинні були пройти свій життєвий шлях і померти дуже швидко», — зазначає eso.

Дослідники вважають, що джерелом фтору в спостережуваній галактиці є зірки вольфа-райе, дуже масивні світила, життя яких триває всього кілька мільйонів років.

«відкриття фтору в ngp-190387-один з перших випадків реєстрації фтору за межами чумацького шляху і сусідніх з ним галактик. Раніше астрономи знаходили цей елемент у віддалених квазарах. Але ніколи ще фтор не спостерігався в галактиці з активним зіркоутворенням на такій ранній стадії історії всесвіту”, – йдеться в публікації.

Слід зазначити, що спостереження виконувалися за допомогою атакамської великої міліметрової / субміліметрової антенної решітки (alma).