Xiaomi заявила про відсутність блокувань смартфонів в криму, а росспоживнагляд проведе розслідування

13

Кілька днів тому в пресі з’явилася інформація про дивну поведінку xiaomi в ставлення своїх клієнтів. Нібито користувачі стверджували, що після покупки смартфона, вони зіткнулися з його повним блокуванням, що перешкоджає подальшому використанню. Причина в зміні регіону, коли після покупки гаджета власник переїжджає в одну з країн, в якій продаж техніки китайської компанії заборонена згідно з американським законодавством. При чому тут це саме американське законодавство, неясно. Логічно було б припустити, що закони однієї країни не можуть поширюватися на весь світ, але в даному випадку мова йде про національні інтереси сша, а значить волати до здорового глузду марно.

Ми повідомили, що блокування відбуваються в ірані, на кубі і в ряді інших країн. Однак багато російських журналістів розтиражували інформацію, про існування кричущих випадків блокування в криму. Очевидно, що ні в росспоживнагляді ні в самій xiaomi не могли пройти повз настільки складної теми. Представники китайського виробника не стали заперечувати згадки в пункті 14.2 криму, але одночасно з цим заявили, що не отримували жодної скарги від користувачів півострова про блокування. Мало того, відомостей про настільки неприємних інцидентах немає від власників телефонів на всій території колишнього срср.

А ось в росспоживнагляді відзначили, що просто так цю ситуацію не відпустять. Буде проведена перевірка, за підсумками якої зроблені відповідні висновки. Якщо подібні акти проведені проти громадян рф, які проживають в криму, то постраждалим рекомендували звернутися до суду, де справа може бути об’єднана в колективний позов. Відзначимо, що, з високою часткою ймовірності, блокування не остаточна. Швидше за все, після появи інформації на дисплеї, можна перейти в підсистему twrp recovery, де штатними засобами відновити прошивку до вихідного стану. Головне після цього не заходити в аккаунт xiaomi. У пункті 14.2 міститься список країн, в число яких входить і крим. Оскільки xiaomi вже багато років займає лідируючі позиції в рф, є великі сумніви, що блокування реальні.

Відзначимо, що xiaomi не перший виробник, який використовує регіональні блокування. Раніше за подібним була помічена компанія samsung, яка заважала роботі телевізорів, привезених в рф по сірих каналах в 2020 році. Власникам довелося встановити піратську прошивку, яка вирішила проблему. Про блокування з боку samsung в 2021 році нічого не відомо.